Boykot mantıklı bir hareket mi?

Bizle alakası olmayan bir durum için boykot pek mantıklı değil.

Boykot yapacağımıza neden kendimiz Coca-Cola gibi çok sevilen marka yaratmıyoruz? Elin yahudisi yapıyor savaş çıkınca almıyoruz ama neden bizim kolamız yok? Tamam le cola falan var da dünyada biliniyor mu? Coca-Cola şu an dünyanın her marketinde var. Fakat bizim cola turkamız neden yok? Üretmiyoruz çünkü.

Son günlerde çok sık boykot çağrısı yapılıyor. Elinizdeki telefondan oturduğunuz şeye kadar birçok şey düşman olduğunuz devletlerin teknolojisiyle yapıldı zaten. Her şeyi boykot etmeye kalkarsanız hiçbir şeyiniz kalmaz. Bence boykot mantıklı bir hareket değil, zaten boykotu Türkiye'nin yapması kadar saçma bir şey de yok. Bize giren çıkan bir şey yok, ortalığı boşuna karıştırıyorlar. Önce kendi ülkenin iç sorunlarını çöz, başka sorunları değil. Bizim milletimiz çok sever böyle gereksiz şeyleri.

Ayrıca şu mehmetçik gazzeye diyen insanlardan nefret ediyorum. Sanki bizim ülkemizde PKK tehlikesi yok da, bizi ilgilendirmeyen bir savaşa katılmamız isteniyor. Türk askeri neden filistine gitsin ya? Filistinle Türkiye dost değil. Zamanında filistin bizim paşalarımızla savaş halindeydi. Türkiye Yunan geriliminde filistin yunanistanı tutuyordu. Ermenisten Azerbaycan geriliminde filistin Ermenistan'ı tutuyordu. Ben de şimdi paşa paşa İsrail'i tutacağım kimse karışamaz.

Tepki göstermek isteyene boykot mantıklı hareket ama filistin için kuran okuduğu günün ertesi günü starbucksa gitmek kadar saçması yok.

Gerçi çok da umrumda değil, böyle katliamlar yıllardır oluyordu ve yıllardır umursamayıp şimdi umursamak bana göre ikiyüzlülük.

Neyi boykot ettiğine bağlı, mesela Epic Games'e bakıp da Steam'i boykot etmemek mümkün değil. Türkiye pazarında zarar etmelerini diliyorum sadece 🙏🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı