Boyum ne kadar olur?

Dostum ben şuan 21 yaşındayım. İlkokul zamanında boyum fazla küçük diye zorbalığa bile uğradım. Ama sana şunu söyleyeyim hiç bir önemi yok. Boyun maksimin ne kadar olacağını buradaki kimse hesaplayamaz çünkü o maksimum sayı DNA'da saklı.

Evet, ama en azından bir genetik mühendisi bilimsel bir şeylere dayanarak tahminlerde bulunabilir.
Genetik mühendislerinin bir şeyler söyleyebilmesi için ilk önce konu sahibinden bir parça falan almaları gerekli diye biliyorum. Yani sonuçta genetik mühendisleri kahin değil, konu sahibinin genlerini laboratuvarda nasıl tahmin etsin?

Genetik mühendislerinin bir şeyler söyleyebilmesi için ilk önce konu sahibinden bir parça falan almaları gerekli diye biliyorum. Yani sonuçta genetik mühendisleri kahin değil, konu sahibinin genlerini laboratuvarda nasıl tahmin etsin?
Tabii ki. Ama bizim ''Baban 1.70 annen 1.50 ise boyun 1.60 olur'' varsayımından daha mantıklı ve bilimsel bir öngörüde bulunabilirler.

Dediği gibi hormon testi yapıyorlar. Bu test sonucu önüne bir tablo çıkartıyorlar ona göre konuşuyorlar. Genellikle tablo doğruyu söylüyor bizzat yaşadığım için söylüyorum. Örnek olarak bir çizim yaptım idare edin :D

Dosya Ekleri

• hormon.png
    hormon.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı