Boyum ne kadar olur?

Bunu kimsenin bilmesine imkan yok. 16 yaşımda 1.75 boyundaydım, şu an 22 yaşımdayım halen 1.75'im. Arkadaşım da benle aynıyken kendisi şu an 1.83 boyunda. 21-22 yaşlarına kadar boy uzaması devam ediyor deniyor genellikle ancak bunu kendinize bakarak belirlemeniz daha doğru olur. Kendi kişisel tahminlerime göre, görebileceğin maksimum boy 1.75 civarı olur gibi.

Bunu kimsenin bilmesine imkan yok. 16 yaşımda 1.75 boyundaydım, şu an 22 yaşımdayım halen 1.75'im. Arkadaşım da benimle aynıyken kendisi şu an 1.83 boyunda. 21-22 yaşlarına kadar boy uzaması devam ediyor deniyor genellikle ancak bunu kendinize bakarak belirlemeniz daha doğru olur. Kendi kişisel tahminlerime göre, görebileceğin maksimum boy 1.75 civarı olur gibi.

Peynir, yumurta ve süt gibi şeyleri tüketmem boyum için faydalı olur mu? Bir de uykum saatim yeterli mi?

Peynir, yumurta ve süt gibi şeyleri tüketmem boyum için faydalı olur mu? Bir de uykum saatim yeterli mi?
Bence faydalı olur. Kemik gelişimi üzerine özellikle ergenlik çağında büyük faydalarının olduğu biliniyor sonuçta. Uyku saatin de bence çok iyi, özellikle gece 12:00-02:00 arasında kesinlikle uykuda olman gerekiyor. Ama bence yine de riske atmayıp 06:00 gibi uyansan daha iyi olabilir, 7-8 saatlik uyku gelişimini olumlu biçimde etkileyebilir. Spor da yapabilirsin kesinlikle, imkanın varsa yüzmeye falan yazıl bence.

Anne Babanın ortalaması oluyorsun genelde. Babam 2 metreydi annem 1.70 civarı ben oldum 1.91.

Bide sabahın 4 ünde kalkıp ne yapıyorsun.

15 yaşındayım, benim boyum 165, babamın boyu 165, annemin boyu 150, abimin boyu 170cm. Sürekli süt, yumurta ve süt ürünleri tüketmeye özen gösteriyorum ve saat 22.30 gibi uyuyup 4.30 gibi uyanıyorum. Benim boyum en fazla ne kadar uzar ve 18 yaşına geldiğimde ne kadar boyum olur?

Düzenli olarak spor gibi şeyler yaparsan belki 18 yaşında 173 olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı