Boyum neden uzamıyor?

Annem ve babam kısa, akrabalar da kısa ama 2 yılda 30 cm boy atmıştım. Hemen durması garip geldi.

Ergenliğe erken girmişsindir 13-19 yaş arasında ergenliğe girme şansın var benim kuzenimde senin gibiydi yakın boylardaydık bir anda bana 30-40 cm gibi bir boy farkı attı ama şu an gene yakın boylardayız bende ondan 1 sene sonra falan boy attım.

Ergenliğe erken girmişsindir 13-19 yaş arasında ergenliğe girme şansın var benim kuzenimde senin gibiydi yakın boylardaydık bir anda bana 30-40 cm gibi bir boy farkı attı ama şu an gene yakın boylardayız bende ondan 1 sene sonra falan boy attım.
Ergenliğe 12 yaşında girdim. (Akrabalar, babam kısa falan dediğim de benle yakın boylardı bu arada.)

Ergenliğe 12 yaşında girdim. (akrabalar, babam kısa falan dediğim de benimle yakın boylardı bu arada.)

Tamam işte kendinde diyorsun 12 yaşında girdim diye bende tam hatırlamıyorum kaç yaş civarında girildiğini ergenliğe 12 yaşında girmişsin 13 yaşında boy atmışsın 15'e kadar da daha uzamamışsın boyun daha uzamaz büyük ihtimal tabii bilmiyorum dediğim gibi böyle şeylerin %95'i genetik oluyor.

Beslenme büyük etken. Benim Avrupa'daki akrabalarım 1.90 ve üzeri iken ben 1.80 de kaldım. Doktora gidip tavsiye almanızda önemli ileride değiştirme şansınız yok. Doktorun belki bir tavsiyesi ile boyunuz fark atacak ileride. Tek etken genetik değil o yanlış biliniyor.

21 yaşında vicudun gelişmeyi kesiyor bence uzayabilirsin.
Bilmiyorum 2 yılda 2 cm anca uzayabildim

Beslenme büyük etken. Benim Avrupa'daki akrabalarım 1.90 ve üzeri iken ben 1.80 de kaldım. Doktora gidip tavsiye almanızda önemli ileride değiştirme şansınız yok. Doktorun belki bir tavsiyesi ile boyunuz fark atacak ileride. Tek etken genetik değil o yanlış biliniyor.
Beslenmede sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. En az haftada 1 et yerim.

Geri
Yukarı