13 yaşındayım boyum 5 aydır uzamıyor

turklenin

Yoctopat
Daha fazla  
13 yaşına yeni girdim son 5 aydır 162'yim. Babam 175, annem 168 ama amcalarım 190, dayım 183. amcalarim dayim uzun yani ama 5 aydır hiç uzamiyorum. Ergenliğin de tam belirtileri var. 6 ay önce 1 ayda 4 cm attım, ondan sonra uzamadim. Bu boyda kaldım diye korkuyorum fikir verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 14 yaşındayım ve 13 yaşına kadar 167 170 civarlarındaydım 13 yaşımın yaz ayında 184 oldum ve hala uzuyorum o yüzden çok takma uzarsın basketbol oynayabilrsin ya da geleceğine yatırım yapıp fitness yapabilrsin ama uzarsın

Şu an 28 yaşıma girmeye yakınım. 14 yaşına kadar maksimum 1.63leri gördüm sonrasında 15 yaşına girdiğimde 1.73 oldu ve maalesef bel ağrıları yaşamaya başladım. 3 yıl süren acısı tarifsiz bel ağrıları yaşadım. Şu an 1.79 boyundayım. Bırak her şey zamanında ve usulüne göre olsun merak etme memnun olacaksın boyundan.

13 yaşına yeni girdim son 5 aydır 162'yim. Babam 175, annem 168 ama amcalarım 190, dayım 183. amcalarim dayim uzun yani ama 5 aydır hiç uzamiyorum. Ergenliğin de tam belirtileri var. 6 ay önce 1 ayda 4 cm attım, ondan sonra uzamadim. Bu boyda kaldım diye korkuyorum fikir verin.
Erken ergenliğe girme riskin var. Hemen doktora git erteliyorlarsa ertelesinler. Yoksa boyun yüksek ihtimal kısa kalacak.

O yaşlarda birden boy atamazsın. Daha yılların var büyümeye o yaşlara göre normalsin. Önünde 2-3 sene var o zamanlara kadar 170 falan olursun. Daha fazla da olabilir.

Geri
Yukarı