Çözüldü Bozuk bileşen ekran kartı mı, anakart mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
Valorant için Secure Boot ayarı yapıyordum kaydedip çıktım, ama ekrana görüntü gelmedi, BIOS'u sıfırladım, pili söktüm, RAM'leri denedim ama sonuç hüsran. Anakarttan şüpheleniyorum ama ekran kartı da göz kırpıyor, ekran kartını söktüm HDMI üzerinden gene görüntü gelmiyor.

Ekran kartı Zotac Twin Edge RTX3060OC.

Anakart Gigabyte A520M k

Çözüm
İyi günler konuyu hortlatıyorum fakat anakartımın BIOS'u güncel değil imiş BIOS'u güncelleyip denediğimde sorunsuz görüntü aldım.
Valorant için Secure Boot ayarı yapıyordum kaydedip çıktım, ama ekrana görüntü gelmedi, BIOS'u sıfırladım, pili söktüm, RAM'leri denedim ama sonuç hüsran. Anakarttan şüpheleniyorum ama ekran kartı da göz kırpıyor, ekran kartını söktüm HDMI üzerinden gene görüntü gelmiyor.

Ekran kartı Zotac Twin Edge RTX3060OC.

Anakart Gigabyte A520M k

Sorun anakartta servise gitmesi lazım Gigabyte anakartlarda Secure Boot açınca ekran gelmiyor dediğim gibi anakart servise.

Sorun anakartta servise gitmesi lazım Gigabyte anakartlarda Secure Boot açınca ekran gelmiyor dediğim gibi anakart servise.

Sabahtan beri onunla uğraşıyorum ya günlük rutinimin içine etti çok teşekkür ederim.

Vatandan almıştım değiştirmek kaça patlar, ya da garantiye girer mi?

İşlemciniz nedir? APU işlemci değilse HDMI üzerinden görüntü vermez. BIOS pilini çıkartıp uzunca bir süre beklemeyi deneyin, bunun öncesinde güç kablosunu sökmeyi unutmayın.

Temel elektrik-elektroniğe hakimim APU ayrıntısını unutmuşum.

İyi günler konuyu hortlatıyorum fakat anakartımın BIOS'u güncel değil imiş BIOS'u güncelleyip denediğimde sorunsuz görüntü aldım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı