Bozuk ekran kartı kendiliğinden tekrar çalıştı

ShiNiwa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalr benim HP G62 biraz eski bir laptopum var. Yaklaşık bir ay önce ekran kartı çip arızası verdi ve bilgisayarcı bilgisayarın yedek GPU'sunu devreye soktu. Bilgisayarı formatlarken Windows 10 olan bilgisayarımı Windows 7'ye düşürdü. Bilgisayar o günden sonra video açarken bile kasar oldu. Sanki video 10 FPS'imiş gibi gözürküyordu videolar. Neyse bugün canım Windows 10 çekti bende dedim neden yükseltmeyeyim USB ile windos'u yükselttim. 1-2 saat önceye kadar hiçbir fark yoktu. Sonra bir anda bilgisayar ekranı kapandı geri geldiğinde bilgisayar asıl çözünürlüğüne geri dönmüştü. (Yedek GPU'da iken çözünürlük 1024*768 gibi bir şeydi) Hemen bilgisayara monitör takıp test ettim ve mönitöre görüntü geldi. Yedek GPU'da iken gelmezdi) sonra hemen test ettim bilgisayarın asıl ekran kartı devreye girmiş. Bilgisayardaki bozuk olan çip nasıl oldu da Windows 10 yüklendikden sonra çalıştı. Çalışmaya devam eder mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal Windows 10 dahili ekran kartının sürücüsünü yükledi ve normal çözünürlüğe döndünüz. Aygıt yöneticinde harici GPU gözüküyor mu?

Benim Sapphire R9 270X de aynısı olmuştu. Driver yüklenemiyor videolarda bile kasıyor. Linux kurinca yeşil ekran falan veriyordu. Bigün w10 yükledim yarım saat sonra ekran gidip geldi ilk başta anlamadım ne olduğunu. Sonra sağ alta baktım driver simgesi, inanamadım. O şekilde 1 sene kullandım sonra tekrar bozuldu.

Windows 10 zaten ekran kartinı tespit edip default sürücüyü indirir. Sizede sonradan en son sürümü indirmek kalır. Demekki sürücü güncellemesinde hata varmış. Hatalı olandan bi sonrasını veya bi öncesini indirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı