Çözüldü Bozuk ekran kartı yüzünden laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesturan

Decapat
İşlemci teknolojisi A10 serisi
Işlemci numarası 4600M
Işlemci hızı 2.3 GHz
Işlemci hızı(turbocore) 3 GHz
Ön bellek 4 MB
Hafıza (RAM) kapasitesi 8 GB
Disk kapasitesi 1 TB
Hafıza (RAM) tipi DDR3
Işlemci markası AMD
Ekran kartı hafızası 2 GB
Ekran kartı markası AMD
VGA chipset modeli HD7670M

Bilgisayarı açtığımda sürekli sorun giderme ekranı falan çıkıyordu ve hiçbir yararı yoktu format bile atamıyorduk.

Teknik servise götürdüm adam "ekran kartını yakmışsın birini devre dışı bıraktım" dedi.
(Nasıl yaptığını bilmiyorum bilgisayar açılmadan. Mümkünse anlatın lütfen.)

Getirdim kullandım aradan zaman geçti sürücüleri güncelleyeyim dedim.

Güncellendikten sonra bozuk olan ekran kartını yanlışlıkla bir daha aktif hale getirdim sanırım çünkü bir daha da açılmadı, yine sorun giderin ekranı geliyor. Bir çözüm bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayar açılırken F8 veya F9 tuşuna sürekli basın, güvenli mod seçeneğini seçin, ardından aygıt yöneticisinden ekran kartını bulup sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin, bilgisayarı yeniden başlatın.

Teşekkürler sorunu çödüm.

Sorunu yaşayanlar için çözümü anlatayım:
F8, F9 tuşlarını kullandım işe yaramadı ama güvenli modu açmak için kurtarma ekranında gelişmiş onarım seçeneklerinden başlangıç ayarlarına girip yeniden başlatınca güvenli moda giriş yaptım.
Aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bıraktım ve yeniden başlattım.
Laptopda ekran kartını yakmak zor olsa gerek.
Zaten büyük ihtimal Driver'lerde sorun var.
AMD yeni nesilde bu sorunları çözdü ama eski nesil laptoplarda hala kronik sorunlar var.
Format atıp Windows updatenin yüklediği ekran kartı Driver'ini kullanırsanız sorun çözülebilir.

Laptopda ekran kartını yakmak zor olsa gerek.
Zaten büyük ihtimal Driver'lerde sorun var.
AMD yeni nesilde bu sorunları çözdü ama eski nesil laptoplarda hala kronik sorunlar var.
Format atıp Windows Update'nin yüklediği ekran kartı Driver'ini kullanırsanız sorun çözülebilir.

Cihaza format da atamıyorum.
Format başlatmak için UEFI ayarlarını yaptıktan sonra yeniden başlatıyor ve yine aynı ekran çıkıyor.

Bilgisayarcıya da söylediğimde format atarız demişti ama 3 gün orada kaldı ama atamadı.

Sonra aldığımda nasıl yaptığını sordum ekran kartının birini devre dışı bıraktım dedi.

Ben de aslında bunu nasıl yaptığını merak ediyorum çünkü BIOS ayarlarında öyle bir seçenek yoktu.

İşlemci teknolojisi A10 serisi
Işlemci numarası 4600M
Işlemci hızı 2.3 GHz
Işlemci hızı(turbocore) 3 GHz
Ön bellek 4 MB
Hafıza (RAM) kapasitesi 8 GB
Disk kapasitesi 1 TB
Hafıza (RAM) tipi DDR3
Işlemci markası AMD
Ekran kartı hafızası 2 GB
Ekran kartı markası AMD
VGA chipset modeli HD7670M

Bilgisayarı açtığımda sürekli sorun giderme ekranı falan çıkıyordu ve hiçbir yararı yoktu format bile atamıyorduk.

Teknik servise götürdüm adam "ekran kartını yakmışsın birini devre dışı bıraktım" dedi.
(Nasıl yaptığını bilmiyorum bilgisayar açılmadan. Mümkünse anlatın lütfen.)

Getirdim kullandım aradan zaman geçti sürücüleri güncelleyeyim dedim.

Güncellendikten sonra bozuk olan ekran kartını yanlışlıkla bir daha aktif hale getirdim sanırım çünkü bir daha da açılmadı, yine sorun giderin ekranı geliyor. Bir çözüm bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar açılırken F8 veya F9 Tuşuna sürekli basın, güvenli mod seçeneğini seçin, ardından aygıt yöneticisinden ekran kartını bulup sağ tıklayıp devre dışı bırak diyin, bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayar açılırken F8 veya F9 tuşuna sürekli basın, güvenli mod seçeneğini seçin, ardından aygıt yöneticisinden ekran kartını bulup sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin, bilgisayarı yeniden başlatın.

F8, F9 tuşlarını kullandım işe yaramadı ama güvenli modu açmak için kurtarma ekranında gelişmiş onarım seçeneklerinden başlangıç ayarlarına girip yeniden başlatınca güvenli moda giriş yaptım.

Dosya Ekleri

• 20200509_170728.jpg
    20200509_170728.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 89
Çözüm

Hayırlı olsun :)

Hocam Bende A8-3520M var sen sürücüyü kurduktan sonra mı devre dışı bıraktın? Nasıl kurdun sürücüyü.

Geri
Yukarı