Bozuk GTX 1660 Super ne yapılabilir?

Sorununuz PSU kaynaklı değil hocam. Her seferinde ekran kartı kaynaklı mavi ekran almışsınız. Bir tamirciye götürüp bakmasını isteyin. Zaten şu anda yeni bir kartınız var. Bir kaybınız olmaz. En kötü ihtimalle kartı toplamasını ister geri alır hatıra diye saklarsınız.😀
Mavi ekran değildi bunlar aslında hocam. Bilgisayar donuyordu ve kendi kendini yeniden başlatıyordu. Bir ara götüreyim kartı. Hatta bir ara nedense işlemci önbelleğinden dolayı(olay günlüğünde dediğine göre) bilgisayar çöktü. Tabi bu hatayı 1 kere aldım o yüzden işlemcide bir şey olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle kartı elektrik kesintileri bozdu. Maalesef burada çok kesinti oluyor yazın. 2 haftada bir gidiyor okul zamanı da ama. Prizim de akım korumalı değildi bu yüzden kart bozuldu 2.5 yılda.

Mavi ekran değildi bunlar aslında hocam. Bilgisayar donuyordu ve kendi kendini yeniden başlatıyordu. Bir ara götüreyim kartı. Hatta bir ara nedense işlemci önbelleğinden dolayı(olay günlüğünde dediğine göre) bilgisayar çöktü. Tabi bu hatayı 1 kere aldım o yüzden işlemcide bir şey olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle kartı elektrik kesintileri bozdu. Maalesef burada çok kesinti oluyor yazın. 2 haftada bir gidiyor okul zamanı da ama. Prizim de akım korumalı değildi bu yüzden kart bozuldu 2.5 yılda.
Sağlık olsun hocam. Karttan bir şey çıkmazsa ve çöpe atmayı düşünürseniz ben satın alabilirim. Eski veya bozuk bilgisayar/elektronik parçalarını toplamayı seviyorum. İnşallah çözersiniz. Arkadaşınıza vermeyi düşünüyorsunuz sanırım. Bi cacık çıkmazsa buradayım yani. 😀

Elimdeki 1660 Super bozulduğu için yeni kart aldım. Fakat kimsenin bozuk kartı satın alacağını zannetmiyorum. Sorun bilgisayarın çökmesi. Kart nedense kendi kendine çöküyor. Sorun büyük ihtimalle ekran kartından diye düşünüyorum.
Bana gönderebilirsin koleksiyon olarak saklıyorum :D

Sağlık olsun hocam. Karttan bir şey çıkmazsa ve çöpe atmayı düşünürseniz ben satın alabilirim. Eski veya bozuk bilgisayar/elektronik parçalarını toplamayı seviyorum. İnşallah çözersiniz. Arkadaşınıza vermeyi düşünüyorsunuz sanırım. Bir cacık çıkmazsa buradayım yani. 😀

Hocam ederi ne kadar olur peki? 2. el piyasasıni uzun bir süredir takip etmiyorum.

Ortalama olarak ne kadara patlar?

Sorununa göre değişir. İlk mesajımda detayları belirtmiştim zaten de gerek yok demen, mesajı okumadığını düşündürttü bana.

Ücretsiz olarak gönderiyorsun. Hasarı tespit edip tamir fiyatını söylüyorlar. Kafana yatarsa tamir ettiriyorsun. İstemezsen de geri gönderirler. Para ödemezsin.

Sorununa göre değişir. İlk mesajımda detayları belirtmiştim zaten de gerek yok demen, mesajı okumadığını düşündürttü bana.

Ücretsiz olarak gönderiyorsun. Hasarı tespit edip tamir fiyatını söylüyorlar. Kafana yatarsa tamir ettiriyorsun. İstemezsen de geri gönderirler. Para ödemezsin.

Hayır hocam tüm mesajları okuyorum merak etmeyin. Sorun tespit etmek için attığınız linki gördüm fakat benimkiler daha uğraşmaz bunun için. O yüzden ne yapacaksam kendim yapacağım. Kartı bir tamirciye götürmek lazım. Dediğim gibi attığınız yere göndermek isterim fakat ailem izin vermez. Yukarıdaki arkadaş tamir edip sat dediğinde ben de bi' düşündüm o yüzden.

Bir de hocam gerek yok dememin sebebi bu sorunun 2k gibi bir maaliyete patlayacağını düşünmem. Ayrıca 1660S piyasası 2200 gibi bir şey. Çok para olmadığından harcayacağım vakte değmeyeceğini düşündüm.

Geri
Yukarı