Bozuk HDD bilgisayara zarar verir mi?

Konu hakkında fazla bilgim yok lakin bad sector'leri harddisk üzerinde kullanım dışı bırakarak, harddisiki kullanılabilir hale getirebilen programlar vardı. "How to fix bad sectors" üzerine arama yaparsanız (ingilizce olması şart değil ama yabancı arkadaşlar kaliteli rehberler hazırlıyor) sorununuzu çözebilirsiniz sanırım.

Konu hakkında fazla bilgim yok lakin bad sector'leri harddisk üzerinde kullanım dışı bırakarak, harddisiki kullanılabilir hale getirebilen programlar vardı. "How to fix bad sectors" üzerine arama yaparsanız (ingilizce olması şart değil ama yabancı arkadaşlar kaliteli rehberler hazırlıyor) sorununuzu çözebilirsiniz sanırım.
Bende 20 binden fazla var eğer yaparsam harddiske hiç ulaşamayabilir siniz falan yazıyordu makalelerde

Dostum zaten bir süre sonra harddiskin, HDD cennetine gidicek (yanlış anlamayın lütfen). Eğer idare ederim böyle diyorsanız uğraşmayın. Ama yakın zamanda yeni bir depolama birimi almanız iyi olacaktır. Dolar kuru ve ekonomi malum. Yeni parça almak baya zorlaştı. Sizi çok iyi anlıyorum. Tanıdıklarınızdan veya yakın çevrenizden, geçici bir süreliğine size verebilecek harddiski var mı diye sormayı deneyebilirsiniz. Veya letgo, sahibinden gibi sitelerden temiz 2. el hardisk alabilirsiniz. Evet biliyorum 2. el depolama aygıtı alınmaz ama geçici olarak kullanabilirsiniz.

Şimdilik HDD üzerinde önemli belge vs. bulundurmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı