Bozuk hdd nasıl anlaşılır

cedodu

Hectopat
Harddiskim görev yöneticisinde %100 kullanılıyor görünüyor. Hdd kullanım ışığı sürekli yanıp sönüyor, okuma yazma hızı kb/s'lere düştü. 2 aylık dizüstü bilgisayar. Son birkaç gündür böyle bunlara bakınca arızalı olduğu kesin gibi.
Ancak format attım, belki yazılım sorunudur diye, 2 gün normal çalıştı tekrar aynı sorunlar oluşmaya başladı.

Hdtune programıyla baktım, hızlı taramada bad sector bulmuyor, ancak yavaş taramada %50'nin üzerinde bad sector çıkıyor. Kesin hdd bozuk diyebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın göndereceğim. İzmir'de msi servisi yok. Sadece İstanbul'da var. Hakkında pek de olumlu yorum yok ama bakalım. Öte yandan bu forumda bir kişi daha benimki ile aynı model hdd'de yavaşlama sorunundan bahsetmiş. Değiştirirlerse de aynı model disk ile değiştirecekler. Kargo notuna ekleyeceğim bakalım.

Detayları telefonda konuşun. Zaten göndermeden önce mutlaka servisi arayın ki kargo ücretini siz ödemeyin.

Konuştum, mng ile anlaşmaları varmış, sadece ona ücretsiz kargo verebiliyorsunuz dediler. Farkını ödeyeyim ssd takın dedim, olmaz aynısını takmak zorundayız dedi. Ssd takabilirlermiş ancak onu ekstra ücretlendiriyorlarmış.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı