Satılık Bozuk/Kırık laptop nereye satılır?

Mccree

Hectopat
Daha fazla  
Tamir ettirmek gibi bir düşüncem yok. Kaça satsam kardır benim için. Bilgisayarcılar satın alır mı?

Modelini yazınız. Ayrıca sorununu belirtiniz. Fiziksel sorunları var ise fotoğraflayınız.

Bilgisayarcı elinden geldiğince düşürür fiyatı. Hangi parçasının kırık olduğuna dair fiyat düşürüp internette yedek parça niyetine satılık diyebilirsin ya da parçaları söküp tek tek satabilirsin. Tek tek satmak daha karlı olacaktır.

Modelini yazınız. Ayrıca sorununu belirtiniz. Fiziksel sorunları var ise fotoğraflayınız.

Bilgisayarcı elinden geldiğince düşürür fiyatı. Hangi parçasının kırık olduğuna dair fiyat düşürüp internette yedek parça niyetine satılık diyebilirsin ya da parçaları söküp tek tek satabilirsin. Tek tek satmak daha karlı olacaktır.

Toshiba L50B27J ve Dell inspiron 1564.

2sinin de ekranları bozuk ve hangi diğer parçaları bozuk emin değilim. Toshiba gene açılıyor ama Dellde tık yok.

Arıza tespit 10TL idi sanırım. 2 cihazında arızalarını gidip test ettirin 20TL verip en azından bilgi edinin neyi var neyi yok diye. Yalnız bu durumdayken bilgisayarcının yanında bizzat olun %90'ı parça çalıyor. Ne olduğunu öğrenince gelip buraya tekrar yazarsınız belki de büyük zarara girerek satacaksınız. Fotoğraf da koysaydınız iyi olurdu hani bakardık.

Dell çalışsa da ederi anca 150 lira. Parçalarının çalışıp çalışmadığını tespit edip parçalarını satmaya çalışın. Toshiba'nın tek sorunu ekranıysa 300-400 lira civarında satılır. Letgo, sahibinden tarzında 2. el ilan koyabileceğiniz yerlerden satabilirsiniz. Bilgisayarcı almaz, alırsa hurda parası verir.

Arıza tespit 10TL idi sanırım. 2 cihazında arızalarını gidip test ettirin 20TL verip en azından bilgi edinin neyi var neyi yok diye. Yalnız bu durumdayken bilgisayarcının yanında bizzat olun %90'ı parça çalıyor. Ne olduğunu öğrenince gelip buraya tekrar yazarsınız belki de büyük zarara girerek satacaksınız. Fotoğraf da koysaydınız iyi olurdu hani bakardık.
Resim yükleyemiyorum. 1 MBdan fazla olduğunu söylüyor

Resmi düzenleye gelip sol yukarıdan dosya > farklı kaydet JPEG olarak kaydet boyutu küçülecektir.

Eğer hala küçülmüyorsa bunun üzerine resmi yine paint ile açıp sol yukarıdan yeniden boyutlandırdan 100'ü silip 70 yapın. Ölçüt kısmı piksel değil yüzde olarak kalacak ona dikkat edin.

Resmi düzenleye gelip sol yukarıdan dosya > farklı kaydet JPEG olarak kaydet boyutu küçülecektir.

Eğer hala küçülmüyorsa bunun üzerine resmi yine paint ile açıp sol yukarıdan yeniden boyutlandırdan 100'ü silip 70 yapın. Ölçüt kısmı piksel değil yüzde olarak kalacak ona dikkat edin.

376166

376168

Bu Dell olan. Ekran yok. HDD bozuk. Ramlerden en az biri bozuk.
Fişe takıp güç tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor.

376169

376171

376172

376173

376174

Toshibanın neredeyse her şeyi kırık. Fakat çalışıyor. Ekranı görüntü vermiyor sadece. SSD takılı normalde. Masaüstü gibi kullanıyorum alt kapağı ve CDROM takılı olmuyor bile. Altına direk soğutucu koyuyorum. Güç kablosu kopmuştu önceden. Lehim yaptırdığım için kısa kalıyor. Güç düğmesi kırık. BIOStan fişe takıldığı ve kapağı açıldığı zaman başlamaya ayarlı. Kamerası sökük.

Kısacası 2si de hurda. O yüzden kaça satsam kardır diyorum.

Son düzenleme:
Toshiba bu haliyle bile 200 lira civarında satılabilir. Dell para etmez, en azından benim gözümde.

Geri
Yukarı