Bozuk kulaklık tamiri nasıl yapılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KopernikPizza

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Elimde resimdeki gibi kopuk kulaklık kablosu ve jak girişi var. 1) 4 adet kablo var. Sarı kırmızı mavi yeşil. Bu kablolara avometre ile kontrol yaptım ama sanırım üst kısımları elektriği iletmiyor.
2) yapmam gereken adımları sırayla söyler misiniz?

IMG_20231206_184612.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Elimde resimdeki gibi kopuk kulaklık kablosu ve jak girişi var. 1) 4 adet kablo var. Sarı kırmızı mavi yeşil. Bu kablolara avometre ile kontrol yaptım ama sanırım üst kısımları elektriği iletmiyor.
2) yapmam gereken adımları sırayla söyler misiniz?

Eki Görüntüle 2043492

Bu kulaklık kabloları vs. Lehim tutmuyor. Yani yapılması çok zor. Hiç uğraşmaya değmez. yapsan bile yeniden kopacaktır.

Bu kulaklık kabloları vs. lehim tutmuyor. Yani yapılması çok zor. Hiç uğraşmaya değmez. Yapsan bile yeniden kopacaktır.

Teşekkür ederim. Uğraşmayı istiyorum aslında. Peki bu renkli kabloların dış kısmı iletken mi veya iletken olan çok ince kablo mu var içinde.

Kulaklıklar çok ince kablolarla (üzeri boyalı çok ince kesitli bakır tellerden) yapılıyor genellikle, çok az hacim kaplaması açısından. üzerindeki boyayı (sarı, mavi, yeşil renklerdeki) kazınırken bu tel çok ince olduğundan koparabilmek her zaman olasıdır, en iyisi bir alevle (çakmak veya set üstü ocak alevi gibi) üst boyasını yakıp iletkeni açığa çıkarıp lehim yapılacaksa ondan sonra bu işlemi yapmanızdır, aksi halde boyalı kısımla iletim olamayacağından yapılan tüm lehim bağlantıları boşuna olur. kolay gelsin.,

Kulaklıklar çok ince kablolarla (üzeri boyalı çok ince kesitli bakır tellerden) yapılıyor genellikle, çok az hacim kaplaması açısından. Üzerindeki boyayı (sarı, mavi, yeşil renklerdeki) kazınırken bu tel çok ince olduğundan koparabilmek her zaman olasıdır, en iyisi bir alevle (çakmak veya set üstü ocak alevi gibi) üst boyasını yakıp iletkeni açığa çıkarıp lehim yapılacaksa ondan sonra bu işlemi yapmanızdır, aksi halde boyalı kısımla iletim olamayacağından yapılan tüm lehim bağlantıları boşuna olur. Kolay gelsin.

Peki tamir edilebilir mi yani uğraşmaya değer mi?

Evet, ince emaye tellerin bağlantısı çok dikkatli bir çalışmayla (bir büyüteç, ince uçlu kaliteli bir havya, lehim teli ve pasta ile) kulaklık jakı tamir edilebilir. Ancak bu konularda daha önceden hiç bir tecrübeniz bulunmuyorsa yenisini satın almanız daha iyi olur. Kolay gelsin.

Evet, ince emaye tellerin bağlantısı çok dikkatli bir çalışmayla (bir büyüteç, ince uçlu kaliteli bir havya, lehim teli ve pasta ile) kulaklık jakı tamir edilebilir. Ancak bu konularda daha önceden hiçbir tecrübeniz bulunmuyorsa yenisini satın almanız daha iyi olur. Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı