Çözüldü Bozuk laptop klavyesiyle boot menüsüne nasıl girilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir_Karakus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Boot menüsüne girmek istiyorum ancak laptopumun klavyesi bozuk hiçbir tuşu çalışmıyor, ek bir klavye ıle'de bastığım halde açılmıyor anakart modelimin adı bu şekilde geçiyor; Casper bilgisayar sistemlerı a. S C650 001, format atmak için girmeye çalışıyorum, tek girebildiğim yer BIOS menüsü. Oradan da başka bir yere gidemiyorum gidebiliyorsam da bulamadım birçok video izledim fakat yok bulamadım bilen biri varsa cevaplayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Boot menüsüne girmek istiyorum ancak laptopumun klavyesi bozuk hiçbir tuşu çalışmıyor, ek bir klavye ıle'de bastığım halde açılmıyor anakart modelimin adı bu şekilde geçiyor; Casper bilgisayar sistemlerı a. S C650 001, format atmak için girmeye çalışıyorum, tek girebildiğim yer BIOS menüsü. Oradan da başka bir yere gidemiyorum gidebiliyorsam da bulamadım birçok video izledim fakat yok bulamadım bilen biri varsa cevaplayabilir mi?

Kablolu USB klavyenin çalışması lazım.

2 adet USB var biri "USB CD" diğeri "USB device:" Device'ın yanında birkaç şey yazıyordu hatırlamıyorum ama benim flash belleğim ile alakalı bir şey yoktu.

Boot listesinde USB sürücünüz yok ise HDD sıralamasını kontrol edin USB'yi birinci sıraya alın.
Boot sıralamasında da birinciye HDD'yi alın bu sefer USB'den boot edecektir.

Burada tek yapmanız gereken ekstra işlem var dosyalar kopyalandıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacağı zaman USB diski çıkarmanız lazım. Yoksa yine kurulum ekranına düşersiniz.

Boot listesinde USB sürücünüz yok ise HDD sıralamasını kontrol edin USB'yi birinci sıraya alın.
Boot sıralamasında da birinciye HDD'yi alın bu sefer USB'den boot edecektir.

Burada tek yapmanız gereken ekstra işlem var dosyalar kopyalandıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacağı zaman USB diski çıkarmanız lazım. Yoksa yine kurulum ekranına düşersiniz.
Bu arada bios boot kısmında benim bilgisayarımda "boot priority order" şeklinde yazmıyor, "boot type order" şeklinde yazıyor

Boot ayarlarında girebildiğim tek yer burası

Dosya Ekleri

• 20220814_175423.jpg
    20220814_175423.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı