Bozuk mikrofon kulaklığa zarar verir mi?

emirTRz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımın mikrofonu bozuldu ve sürekli haşırtılı bir ses ile konuşuyor bu kulaklığa zarar verir mi? HyperX Cloud II kullanıyorum ve bazen kulaklık cızırtılı sesler veriyor. Bunun sebebi bozulmasımı yoksa fabrika çıkışlı hata mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşımın mikrofonu bozuldu ve sürekli haşırtılı bir ses ile konuşuyor bu kulaklığa zarar verir mi? HyperX Cloud II kullanıyorum ve bazen kulaklık cızırtılı sesler veriyor. Bunun sebebi bozulmasımı yoksa fabrika çıkışlı hata mı?

Merhabalar, benim de SONY 45 TL'lik MediaMarkt'an aldığım "Mikrofonlu kulaklık" var.

Kardeşim, kulaklığı bozmuş. Kulaklık jak girişine takıldığı iğnesini bozmuş. Mikrofon'da bozuldu cızırtılı yüksek frekans seslerine benzer sesler geliyor. Mesala: Çatalın tabağa sürtülmesi gibi.

Mikrofon jak girişini takmayıp normal kulaklık jak girişini taktığım zaman ise normal ses geliyor. Kulaklık bozulmuyor aslında, mikrofonla beraber takıldığı zaman cızırtılı sesler geliyor.

"Peki mikrofon hoparlöre veya bilgisayarın kendisine zarar verir mi?"

- Hayır, zarar vermez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı