Bozuk olan ekran kartına servis sağlam diyor

AhmetBaserr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba RTX 2060 ekran kartım son 2 aydır haftada Max 2 kere olacak şekilde oyun oynarken bir anda bozuluyor. Ekran kartı fanları çok hızlı dönmeye başlıyor ekran simsiyah oluyor ve yeniden başlatana kadar o şekilde kalıyor. Servise gönderdim stres testleri yapmışlar ve herhangi bir sorunu olmadığını not düşmüşler. Ne yapmam lazım böyle bir durumda?

Sıcaklıklar extreme noktalarda değil ayrıca bu hatayı aldığım oyunlar da sistemi yoran oyunlar değil Valorant'ta bile yaşıyorum bu hatayı.
Siyah ekran ve maksimum fan hızı problemi değil mi? Ben aynı problemi yaşıyordum, şu yöntemlerle çözmüştüm.

Sorun yaşandığında video çekebilirsin. Aynı problemden dolayı birkaç sefer servise verip sonuç alamadığında mecbur değiştirmeleri gerekiyor diye biliyorum ben bu şekilde telefonu değiştirmiştim araştırmanda fayda var. Tüketici haklarına ulaşabilirsin.

Sorun yaşandığında video çekebilirsin. Aynı problemden dolayı birkaç sefer servise verip sonuç alamadığında mecbur değiştirmeleri gerekiyor diye biliyorum ben bu şekilde telefonu değiştirmiştim araştırmanda fayda var. Tüketici haklarına ulaşabilirsin.
Evet sanırım en son bu yola başvuracağım.
Bozuk olduğuna nereden kanaat getirdin? Demek ki sorun başka parçadan kaynaklı. Güç kaynağı, RAM, anakart kontrol ettin mi tamamen sorunsuz çalıştıklarına emin oldun mu? Servisin orada tüm ekipmanları var ve bir şey biliyorlar da söylüyorlar.
Bütün parçalarımı gönderdim toplu olarak aynı yerden aldığım için. Herhangi bir sorun saptayamadilar.

Geri
Yukarı