Bozuk POCO X3 Pro telefondan veriler kurtarılabilir mi?

Şuna benzer bir ekran geliyor değil mi ?
Eki Görüntüle 2044992
Eki Görüntüle 2044993

Bu ekranlardan birisi gelir ise tespite gerek kalmıyor?

Cihazı araştırmadan gelip yorum yapmayın.
HAH evet, o mavi çizgili noktalı şeyden oluyor. Bende sorun anakartta diye düşünüyorum ama NAND çipinde sorun yoksa kurtarılması gerekmez mi?

Sorun anakartta zaten. Kronik sorunlu modellerden birisi de bu. Ezbere konuşmadan önce telefonu araştırsanız keşke.
Keşke, ama bu telefonu almadan önce pek bir bilgim yoktu. Eğer tamir olmaz ise sonraki telefonumu iyice araştırarak alacağım.

Hah evet, o mavi çizgili noktalı şeyden oluyor. Bende sorun anakartta diye düşünüyorum ama NAND çipinde sorun yoksa kurtarılması gerekmez mi?

Keşke, ama bu telefonu almadan önce pek bir bilgim yoktu. Eğer tamir olmaz ise sonraki telefonumu iyice araştırarak alacağım.

Anakart değişecek. Başka şeyler söyleyen boş insanları umursamayın. Bu arızanın başka kaynağı olmuyor bu ekran ise.

Bende sorun anakartta diye düşünüyorum ama NAND çipinde sorun yoksa kurtarılması gerekmez mi?

Kurtarırlar kurtarmasına ama çoğunun işine gelmez. Gelse de yüksek fiyat isterler. Çok önemli değilse boş ver gitsin.

Hindistan versiyonu çok sorunlu "sudden death" denilen ani kapanıp birden açılmama sorunları oluşuyor nedeni işlemcinin soğutulması için kullanılan bazı parçaların malzeme kalitesinin düşük olması ve bir süre sonra aşınması/yanması sonucu işlemci sıcaklığının anakartı bozmasına neden oluyor. En azından Hindistan'da böyle Türkiye tarafı da sanırım bundan kaynaklı emin değilim.
Kronik sorunlu. Cihaz eğer susmuş ise geçmiş olsun desek yeri.

Kurtarırlar kurtarmasına ama çoğunun işine gelmez. Gelse de yüksek fiyat isterler. Çok önemli değilse boş ver gitsin.
Haklısın dostum. Güncelleme yapmam gerekirse, anakarttaki verileri kurtarmamalarıma rağmen 8.500 gibi yüksek bir fiyat istediler. Çok pahalı geldi ve yaptırmadım. Ama haklı değil miyim? Üstüne 2 bin daha koyar s20fe alırım kardeşim. Her neyse, özet olarak telefon ölü. Şuan bir süreliğine redmi note 8'ime geçtim ve verilerin %95'ini kurtarabildim. Biraz bu telefonda kalıp Allah izin verirse Samsung S22, S23 veya iPhone 13 almayı düşünüyorum. Yardım eden, etmeyen herkese gönülden teşekkürler. 🫂

Geri
Yukarı