Bozuk PSU Fanı

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
I

ilker

Ziyaretçi
Merhabalar PSU fanı çok ses çıkarıyor. Kamyon motoru gibi çok rahatsız ediyor. Kasayı yan yatırınca ses kesiliyor. Fan ile oynuyorum biraz açıyorum 2 dakika sonra tekrar aynı ses başlıyor, ne yapabilirim ? Güç kaynağından biraz korkuyorum içine müdahale edemiyorum.

Pegasus 450 W

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yeteri kadar bilgin yok ise zaten kalkışma çünkü bir parçaya zarar verebilirsin. Ben bilinçli olduğum halde nedensizce bozuyorum kasayı :D

Bakkala götürebilirsin tabi seni kazıklamasına izin vermeden. Yok siz anlatın ben yaparım dersen anlatırız. Zor değil inan ki.

Kasanın tüm kablolarını çıkart ve yan yatırıp kapağını aç.
Bak öncelikle PSU'nun kablolarını nazikçe çıkartıyorsun.
Daha sonra kasa ile PSU'yu bir arada tutan vidaları bir tornavida yardımı ile çıkartıyorsun.
PSU'yu nazikçe çıkart. Bazı kazalarda yana doğru kaydırman gerekebiliyor. Fazla güç harcama :D Anakarta falan çarptırma yani.
Bu bir elektronik alet. Bu yüzden nazik davranmak zorundasın.
PSU'yu çıkarttıktan sonra vidalarını sök ve kapağını çıkart. Pervane kapağa ortalama 4 vida ile bağlı olacak. Bu vidaları çıkart ve daha sonra kablosunu çıkart.
Daha sonra yeni pervanenin vidasını ve kablosunu taktıktan sonra PSU'yu kapat. Sonra PSU'yu kasaya yerleştir ve vidalarını tak.
En son kabloları düzgünce, olması gereken yerlere tak ve kasayı çalıştır.

Uzun uzun yazdığıma bakma çok basit bir işlem ama nazik ol dediğim gibi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı