Bozuk RAM bilgisayarımı bozar mı?

dogukanbudak

Hectopat
CoD: Warzone oynarken çok fazla drop giriyordu internetten baktım 8 GB RAM yetersizmiş şu an yeni RAM alamam ama eski bozuk bilgisayarımda bulunan 2x2 4 GB RAM'leri takabilirim ama o RAM'lerin bozuk olmasından şüpheleniyorum eğer takarsam bilgisayar bozulur mu?

CoD: Warzone oynarken çok fazla drop giriyordu internetten baktım 8 GB RAM yetersizmiş şu an yeni RAM alamam ama eski bozuk bilgisayarımda bulunan 2x2 4 GB RAM'leri takabilirim ama o RAM'lerin bozuk olmasından şüpheleniyorum eğer takarsam bilgisayar bozulur mu?
Ramlerin bozuk olsa ekrana görüntü gelmez . Birden fazla ram takıyorsan bozuk rami okumaz sadece çalışan rami aktif gözükür.

m 8 GB RAM yetersizmiş şu an yeni RAM alamam ama eski bozuk bilgisayarımda bulunan 2x2 4 GB RAM'leri takabilirim ama o RA
Belleğin bozulma şekline göre değişirler. Voltaj bölümünde bir arıza varsa anakarta zarar verebilir ancak bu çok düşük bir ihtimaldir. Eğer RAM hücrelerinde sorun varsa, Sadece RAM çalışmaz. Benim kendi bilgisayarım olsaydı takardım ancak sizin tercihiniz ama yinede zarar görme ihtimali vardır. Ayrıca DDR meselesine bakmanız gereklidir.DDR ile alakalı bir şey yazmamışsınız.

Peki bozulma şeklini öğrenmemin bir yolu var mı?
Çok ayrıntılı elektronik bilgisi olan birisi bile çok zor anlar ancak deneyerek anlaşılır. Yani %90 ihtimalle bozuksa hücreler falan bozulmuştur. Voltajda sorun varsa genellikle anakartta diyot vb. koruma yöntemleri olur ancak çok düşük bir ihtimal ile anakartta bulunan ram besleme kısmını bozabilir. Tabi üretici bunu göze alarak önlem almadıysa. Bana sorarsanız deneyin...

Geri
Yukarı