Bozuk RAM FPS düşürür mü?

Bozuk RAM bellek FPS düşürmez, RAM belleğiniz gerçekten arızalıysa sistemi dahi açamazsınız.

Edit: Yazdığım için utandım, RAM bellek tamamen işlevini yitirmişse sistemde kurulu olan işletim sistemine erişemezsiniz. Ama RAM bellek çalışıyorsa sistemdeki takılmalarda ya da performans düşüklüğünde baş rolü oynayabiliyor.

Son düzenleme:
Bozuk RAM bellek FPS düşürmez, RAM belleğiniz gerçekten arızalıysa sistemi dahi açamazsınız.
Teşekkür ederim peki bu siyah ekran olayı benim şimdi sistemimde gtx670 bar i7 l620 işlemci var işlemcim çok kötü oyun valorant işlemci yetmediği içinmi siyah ekran oluyor özellikle çok karmaşa olunca
Oyun oynarken siyah ekran deyince aklıma RX 5700 XT kullandığım hayatımın en berbat zamanları geliyor. Ekran kartın AMD mi?
Nvidia hacım

Teşekkür ederim peki bu siyah ekran olayı benim şimdi sistemimde gtx670 bar i7 l620 işlemci var işlemcim çok kötü oyun valorant işlemci yetmediği içinmi siyah ekran oluyor özellikle çok karmaşa olunca
Bunun hakkında bilgim yok, yeni konu oluşturabilirsiniz. Memtest86 ile bellek testi gerçekleştirin. RAM belleklerinizin ömrü doluyor mu görelim, rastgele restartlar ve sık sık mavi ekran hataları RAM belleklerinizin yavaş yavaş fişini çekmeye başladığının ayak sesleri olabilir.

Merhaba. Bir sorum olacaktı bozuk RAM oyundayken FPS düşürür mü veya oyundayken oyunun aniden donup direk siyah ekran verir mi? Siyah ekran gelince hiçbir şey yapamıyorum tekrar başlatmam gerekiyor

Oyunlarda tek kanal RAM bile etki ediyorken, düzgün çalışmayan RAM etki edecektir. Negatif anlamda

Geri
Yukarı