Bozuk sabit diski tamir ettirmek kaç liraya mal olur?

Eğer diskler tamir edilebilseydi bunu sana söylederdim. Ama şirketler kolay kolay çöpe malzeme atmazlar. O diskler bozuksa Bad sector vardır disklerde. Yüzü astarını geçer. Tak ve HD Tune ile taratıp kontrol et bakalım. tabi PCB'leri yanmamışsa...

Haklısın galiba tamir olma ihtimali olsa gözden çıkartmazlardı bencede. Süs olarak kullanırım artık .

OmerGndz kusura bakma kanka bilirsin severim seni :D :D :D Haftalardır can sıkıntısından ölüyorum ondan yani :D

Abi adamlar belki arada hata falan veriyordur diye uğraşmak istemeyip atmışlardır. Sen bir dene sorunu falan bildir bizde alternatif çözümler sunalım.

Sakın ama sakın sökme. Ali abi'nin dediği gibi çok zor. Ben 80 gb hdd'yi sökmüştüm. İçinden metal cd çıktı. Sonra tekrar takamadım 1 saat uraştımdı. Vidalarını söktükten sonra geri takamadımdı. Simdi cd ile beraber yan yana duruyorlar. 80 Gb hdd gitti ama sana sökme diyecek kadar tecrübe kazanmış oldum. :)

Normalde çok meraklıyımdır şimdiye kadar 10.000 kere açardım ama verdiğiniz bilgiler nedeni ile vidasına bile dokunmamaya çalıştım.

Anakartım servisten birkaç gün sonra gelecek. Hepsini deneyeceğim.

Şuan takılı olan 160 GB lık kendi HDD im var.

Bunların çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım ? Sadece deneyeceğim HDD mi takılı olmalı yoksa 160 GB lık kendi HDD imde takılı durumda kalmalı mı ?

Lütfen yardımcı olun.

Kendi sabit diskin takılı olmazsa Windows'u açamayacağın için bu diskleri test edecek programı da kullanmazsın. PC çalışırken önce sata kablosunu, sonra da güç kablosunu tak. Disk çalışıyorsa bilgisayarın diski tanıyacaktır. Sabit diskin sabit olmasını söylememe gerek yoktur diye umuyorum ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı