Bozuk SSD nasıl biçimlendirilir?

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar, elimde bir adet 240 GB'lık Kingston SATA SSD mevcut ve bu SSD'nin başına geleni anlatayım. Windows 8.1 Kuruluydu güncelleme esnasında bir anda güç tuşuna basıldı ve o andan itibaren açılırken mavi ekran veriyor bu sorunu yeni SSD alarak çözdüm fakat, bu SSD'nin içerisinde verilerim vardı onları unutabilirim ancak elimde fazladan bir SSD varken onu değerlendirmek isterim, size sorum şu; bu SSD'yi nasıl biçimlendirebilirim? Çünkü bilgisayara taktığım anda mavi ekran alıyorum ve sonsuz bir döngü ile yeniden başlıyor.

USB ile format atmayı denediniz mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru SSD yi biçimlendirdiğinize emin olun.

Hocam şuan hangi Windows sürümünü kullanıyorsanız onu indirin iso uzantısı ile. Rufus programını da indirin. Yerine Balena Etcher kullanabilirsiniz, daha basit oluyor. Bir flash bellek takın ama en az 8GB olsun. Programın içinden flash belleği ve iso dosyasını seçip başlatın. İşlem bitince eski SSD diski takın ve bilgisayarı flash bellekten başlatın. Boot menüye girerek yapabilirsiniz, pc açılışında tuşlar altta yazar genelde. Oradan bakarak girin. Flash belleği seçin ve enter tuşuna basın. Bilgisayar açılınca kurulum ekranı gelmeli. Oradan normal bir şekilde format atın ama format atarken disk seçme ekranında diski biçimlendirin veya silin.

Hocam şu an hangi Windows sürümünü kullanıyorsanız onu indirin ISO uzantısı ile. Rufus programını da indirin. Yerine balenaEtcher kullanabilirsiniz, daha basit oluyor. Bir flash bellek takın ama en az 8 GB olsun. Programın içinden flash belleği ve ISO dosyasını seçip başlatın. İşlem bitince eski SSD diski takın ve bilgisayarı flash bellekten başlatın. Boot menüye girerek yapabilirsiniz, PC açılışında tuşlar altta yazar genelde. Oradan bakarak girin. Flash belleği seçin ve enter tuşuna basın. Bilgisayar açılınca kurulum ekranı gelmeli. Oradan normal bir şekilde format atın ama format atarken disk seçme ekranında diski biçimlendirin veya silin.

Hocam elimde halihazırda Windows USB'si mevcut fakat SSD takılıyken Windows kurmaya çalışırken bir anda mavi ekran verip yeniden başlıyor. Mavi ekran vermemesi için USB to SATA kablosu kullanabilir miyim kullansam yine mavi ekran yer miyim?

Hocam diskin bağlantı şeklinin değişmesi ile sorunun çözülmesini düşünmüyorum. Disk seçme ekranındayken bozuk diski seçip sil tuşuna basın. Ondan sonra formata devam edin. Bu arada bilgisayarda sağlam disk takılıyken bozuğu takıp sağlam diskteki Windows'tan başlatıp o eski diski biçimlendirmeyi denediniz mi?

Hocam diskin bağlantı şeklinin değişmesi ile sorunun çözülmesini düşünmüyorum. Disk seçme ekranındayken bozuk diski seçip sil tuşuna basın. Ondan sonra formata devam edin. Bu arada bilgisayarda sağlam disk takılıyken bozuğu takıp sağlam diskteki Windows'tan başlatıp o eski diski biçimlendirmeyi denediniz mi?

Hocam SSD takılıyken USB'yi seçiyorum sonra bir anda mavi ekran geliyor yani Windows kurmak için gereken disk seçme ekranı gelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru SSD'yi biçimlendirdiğinize emin olun.

Hocam SSD'yi takıp USB'yi seçtikten sonra mavi Windows logosu görünüyor sonra bir anda mavi ekran verip yeniden başlıyor.

Son düzenleme:
Secure boot varsa kapat VMD açıksa kapat.

Yeni konular

Geri
Yukarı