Bozuk süt içtim

AndreasPistiolis

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay tarihi geçmiş sütü Nesquik ile beraber içtim. İçtikten sonra fark ettim durumu, sıkıntı olur mu? Hafif bir yanma var ama henüz bir sorun yok. Yaklaşık 45 dakika geçti.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay tarihi geçmiş sütü Nesquik ile beraber içtim. İçtikten sonra fark ettim durumu, sıkıntı olur mu? Hafif bir yanma var ama henüz bir sorun yok. Yaklaşık 45 dakika geçti.
Zehirli mantar ya da bozulmuş balık yemediğin sürece bozuk süt aşırı tehlikeli değildir.
Çünkü süt seyrek bir maddedir ve çoğu sudur, en çok bir kaç saate karın ağrısı ve sonra ishal yapabilir sonra düzelir.
Bunu düşünüp kendini sıkma rahat bırak.

Daha şiddetli zehirlenmelerde bağırsak hem yukarı doğru kasılarak mide bulantısı, hem de aşağı doğru kasılarak ishal etkisi yapabilir. Ama bu sadece çok ciddi zehirlenmede olur.

EK: Doktora gitmen gerekmiyor. Balık ve mantar çok tehlikelidir. Ya da yediğin tüm bir yemek dediğim şekilde hem kusma hem ishal şeklinde hissetiriyorsa acilen gidersin mideni yıkarlar ve lavman yaparlar.
Bu panik yapacak bir şey değil, rahat ol, %90 hiç bir şey hissetmeyeceksin.

Yarına kadar bekleyin, yarın zehirlenme belirtisi görürseniz doktora koşun.

Ben az kalsın ölüyordum, direkt doktora gidin, gece ben terler içinde kalkmıştım ateşim 40 dereceyi görmüştü, süt zehirlenmesi öyle geçer denecek bir şey değil.

Eğer sütü bu adam verdiyse ve acıysa geçmiş olsun.

e79d9e56a535dc9bf2005767e9a3c1d4.jpg

Şaka maka doktora gidin zehirlenme basite alınacak bir şey değil.

Geri
Yukarı