Bozuk Windows 10 nasıl düzeltilir?

Bascervill

Centipat
Daha fazla  
RAM
8gb 660MHz
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
Nvidia geforce gt 520m
İşlemci
Intel i5 2430m
Windows 10 yüklü laptopta daha önceden C diskinde Windows 10 vardı sonra D diskine yükledim şu an C diskinde eski isletim sisteminin dosyalari var (çalışmıyor ama onun bu olaya etkisi yok normal bir şekilde açılıyordu D diskindeki Windows 10) bugün disk yönetimi miydi neydi adini unuttum şimdi orada C diski etkindi ben de işletim sistemi D diskinde diye D diskini etkinleştirdim bilgisayar kapattım. Şu an açılmıyor işletim sistemi bulunamadi diyor CTRL+alt+delete tuşuna basarsan bilgisayar yeniden başlatılır diyor yapiyorum yine aynısı oluyor.
Not: Windows yükleme ekranı gelmiyor.
Not: Disk isimleri yanlış olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek yol temiz kurulum gibi göründü bana ama başka çözümleri olabilir. Eğer değerli bir dosyanız yoksa format atmanızı öneririm.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC /scannow yaz enter bas taradıktan sonra bilgisiyarını yeniden başlat sorunların devam ediyorsa tekrardan orjinal windows iso dosyasısı bulup format atmalısın.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC /scannow yaz enter bas taradıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat sorunların devam ediyorsa tekrardan orijinal Windows ISO dosyasısı bulup format atmalısın.

Windows yükleme ekranı bile gelmiyor.

Windows 10 yüklü bir USB ile düzeltemez miyim? Format atmak istemiyorum çünkü.

Windows yükleme ekranı bile gelmiyor.

Windows 10 yüklü bir USB ile düzeltemez miyim? Format atmak istemiyorum çünkü.

Düzeltebileceğinizi pek zannetmiyorum fakat sadece C ye format atabilirsin.

Windows 10 yüklü USB'den klavye dil seçtikten sonra çıkan bilgisayarınızı onarın butonuna bastım ondan sonra sorun gider butonu ondan da sonra CMD'yi açtım ve oraya "chkdsk C: /f /r" yazdım ekranda çıkanlar bunlar.
20230530_203246.jpg

Geri
Yukarı