Bozulan farenin sorunu nedir?

cille4654

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bir arkadaşım yeni bir fare almış eskisini ise böyle şeylerle ilgilendiğim için bana vermişti. Tekerleği dönmüyordu ve sorun çıkartıyordu. Normal yöntemlerden farklı olarak ben lehimlerin 5 bacağın 2'sinde olmadığını fark ettim ve lehimledim(sallantıya sebep oluyordu) sonra da normal yöntemleride uygulayınca tekerlek kart üzerinde düzgünce çalışmaya başlamıştı. Tam kasayı toplayacağım sırada 5V kablosunun çıktı. Bayağı bir zorlu sürecin ardından kabloyu lehimledim. Ardından taktığımda ise LED'ler yanmaya başlamıştı lakin bunun dışında hiçbir şey olmadı. Ne bir tuş ne imleç vardı. Windows dahi algılamadı. Sorun burada ne olabilir?

Marka model: IMG-369

Kablosunda problem olabilir. Belki güç geliyordur ama data kanalında bir problem olabilir. O nedenle multimetre ile fareden çıkan kablo sorunsuzca usb'nin ucuna ilerliyor mu bakmak gerek. Eğer o kısımda sorun yoksa ana kartta veya sensör işlemcisinde de bir sorun olabilir.

Tavsiyem kabloyu tekrar lehimlemeniz. Lehimlerken umarım PCB'yi yakmadınız.
PCB sağlam hocam ya

Kablosunda problem olabilir. Belki güç geliyordur ama data kanalında bir problem olabilir. O nedenle multimetre ile fareden çıkan kablo sorunsuzca USB'nin ucuna ilerliyor mu bakmak gerek. Eğer o kısımda sorun yoksa ana kartta veya sensör işlemcisinde de bir sorun olabilir.

Sensörlerde veya kartta pek sanmıyorum ama tavsiye için teşekkürler yarın denerim olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı