Bozulan klavyeyi makro yazılımı ile düzeltme

rebelle

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde açmış olduğum konuda da belirttiğim gibi laptopun üzerine sıvı dökmemin ardından klavye kafayı yedi. C tuşuna basınca boşluk bırakıp C yazıyor, V tuşuna basın vb. yazıyor B'ye basınca BV yazıyor gibisinden sorunlarla karşılaştım. İçini iyice temizlememe rağmen sorun düzelmedi. Ben de internetten kullandığım laptopun (Lenovo Yoga 300) klavyesini sipariş vereyim değiştiririm diye düşündüm fakat ne yazık ki bu laptopun klavyesi gövdeye entegre olduğu için tek başına değişmiyormuş, komple ön kapağı değiştirmek gerekiyormuş ve ön kapağın fiyatı da 250-300 TL arasında değişiyor.

Ben de dedim ki 2-3 tane tuş için o kadar para vermeyeyim alternatif bir şeyler araştırayım derken aklıma makro yazılımı kullanmak geldi. Yani size sorum şu makro yazılımı kullanarak çözülebilir mi? Önerebileceğiniz güzel bir makro yazılımı var mı? (sadece normal tuşlar değil ok tuşları da yer değiştirmiş durumda yukarı basınca C sağa basınca page down tuşlarına basıyor)

Çözüm
Biraz eski bir video ama işini görecek diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Cevaplarınız için teşekkürler fakat şuan için bu mümkün gözükmüyor. C tuşuna basınca boşluk bırakıp C yazıyor demiştim ya makro ile C tuşuna basınca sola git sil sağa gel yapıyorum C ye basınca çalışıyor fakat boşluk tuşuna da aynı işlemi uygulamak istiyorum boşluk tuşuna basınca boşluk bırakıp C yazıyordu bende bir tane silmesini söyledim ama şöyle oldu şimdi de boşluk tuşuna basınca bir tane siliyor sola gidiyor yine bir tane siliyor sağa gidiyor yani boşluk tuşuna basınca C tuşuna da basılmış kabul ediyor ve onun makrosunu da çalıştırıyor kısacası tek çözüm değiştirmek.

Harici klavye alarak masrafa girmemeniz en iyisi.
Genelde laptopu yatakta film izlemek internette takılmak gibi işlevler için kullandığımdan harici klavye çok kullanışlı olmaz benim için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı