Bozulan SD karttaki veriler nasıl kurtarılır?

LightTune

Femtopat
Yer
Muğla/Alanya/İstanbul/Konya/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba hocalarım dedemin Samsung J7 telefonu var. Daha yeni SD kart aldık. Kartı ortalama 1.5 hafta kullandı geçmişteki fotoğraflarını SD karta aktarmıştı. Şu an tamamen kart algılamıyor. Bilgisayarda ve 3 farklı telefonda denedim ama kart çalışmıyor. Dedem telefonunu çok temiz kullanır ve kimseye telefonunu izin almadan elletmez. Şimdi sorularım şunlar;

Bu kart nasıl bozuldu? Kartın içindeki fotoğrafları nasıl kurtarabilirim? Bu kartı nasıl tamir edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kart okuyucu ile Ubuntu da bakmak lazım. SD kartı tamir edebileceğini düşünmemekle birlikte ben olsam kartı biçimlendirir (eğer mümkünde) silinen verileri kurtarma yoluna giderdim. Ancak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi arkadaşlar bilgi verebilir belki.

Bir kart okuyucu ile Ubuntu da bakmak lazım. SD kartı tamir edebileceğini düşünmemekle birlikte ben olsam kartı biçimlendirir (eğer mümkünde) silinen verileri kurtarma yoluna giderdim. Ancak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi arkadaşlar bilgi verebilir belki.
Kart hiç bir şekilde (Her hangi bir) cihazda gözükmüyor. SD kart takılı değil yazısıyla bakışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı