Bozulan Toshiba USB bellek nasıl garantiye gönderilir?

escape2dead

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
2018 yılında internet üzerinden Toshiba 32 GB USB 3.0 flash bellek aldım. Alırken ürünün 5 yıl garantili ibaresi vardı. Yaklaşık 3-4 gün önce herhalde son nefesini verdi çünkü ne bilgisayarımda, ne disk yönetiminde ne de DOS'taki diskpart'ta gözükmüyor. 3 ayrı bilgisayarda denedim ama maalesef tepki yok. Pinlerine baktım, yamukluk ve pislik falan yok. Ben yine de kuru bezle temizledim ama çalışmıyor hala.

Bugün tekrar baktığımda internette Toshiba flash belleklerde 5 yıl garanti ibaresi var. Sormak istediğim ise şu; ben bu ürünü nereye garantiye vereceğim? Aldığım sitedeki satıcı artık satış yapmıyor ve onlara ulaşmam mümkün değil yani. Ama ürünün faturası duruyor. Bu ürünle ilgili kime ulaşmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 yılında internet üzerinden Toshiba 32 GB USB 3.0 flash bellek aldım. Alırken ürünün 5 yıl garantili ibaresi vardı. Yaklaşık 3-4 gün önce herhalde son nefesini verdi çünkü ne bilgisayarımda, ne disk yönetiminde ne de Dos'taki Diskpart'ta gözükmüyor. 3 ayrı bilgisayarda denedim ama maalesef tepki yok. Pinlerine baktım, yamukluk ve pislik falan yok. Ben yine de kuru bezle temizledim ama çalışmıyor hala.

Bugün tekrar baktığımda internette Toshiba flash belleklerde 5 yıl garanti ibaresi var. Sormak istediğim ise şu; ben bu ürünü nereye garantiye vereceğim? Aldığım sitedeki satıcı artık satış yapmıyor ve onlara ulaşmam mümkün değil yani. Ama ürünün faturası duruyor. Bu ürünle ilgili kime ulaşmalıyım?

Hocam 32 GB ürünü zaten 3 yıl kullanmışsınız garantinin alacağını sanmıyorum bence yenisine bakın.

2018 yılında internet üzerinden Toshiba 32 GB USB 3.0 flash bellek aldım. Alırken ürünün 5 yıl garantili ibaresi vardı. Yaklaşık 3-4 gün önce herhalde son nefesini verdi çünkü ne bilgisayarımda, ne disk yönetiminde ne de Dos'taki Diskpart'ta gözükmüyor. 3 ayrı bilgisayarda denedim ama maalesef tepki yok. Pinlerine baktım, yamukluk ve pislik falan yok. Ben yine de kuru bezle temizledim ama çalışmıyor hala.

Buradan seri numarası ile kontrol edin.
Garantisi var ise RMA'ya yönlendirecektir sizi.

Onların istediği ülkeye göndermeniz lazım.
ya da distiribitörde bu 5 yıllık garantiyi veriyorsa içinden çıkan garanti belgesindeki ithalatçıyla iletişime geçin.

Direkt olarak Toshiba desteğe ulaş sorununu çözerler.

Garanti belgesi doldurulmuş ve imzalanmış ya da kaşelenmiş şekilde elinizde ise, diliniz ya da faturanız duruyorsa garanti belgesi üzerinde yazılı iletişim adreslerinden kendileri ile iletişime geçip yollayabilirsiniz.

Buradan seri numarası ile kontrol edin.
Garantisi var ise RMA'ya yönlendirecektir sizi.

Onların istediği ülkeye göndermeniz lazım.
ya da distiribitörde bu 5 yıllık garantiyi veriyorsa içinden çıkan garanti belgesindeki ithalatçıyla iletişime geçin.

Hocam ürünün seri no suna nasıl ulaşabilirim acaba. Faturada seri no yok. Ürünün üzerindeki kodları da denediğimde hata veriyor böyle bir ürün bulunamadı diyor. Ayrıca elimde sadece faturası duruyor kutu garanti belgesi vs. yok maalesef.

Hocam ürünün seri nosuna nasıl ulaşabilirim acaba. Faturada seri no yok. Ürünün üzerindeki kodları da denediğimde hata veriyor böyle bir ürün bulunamadı diyor. Ayrıca elimde sadece faturası duruyor kutu garanti belgesi vs. yok maalesef.

Garanti belgesi yoksa iş zor gibi.

Geri
Yukarı