Bozulmuş pil ile dizüstü bilgisayarı kullanmanın zararı olur mu?

Ahmet1203

Picopat
Merhaba, oyunlarda daha iyi performans alabilmek için laptopu her zaman şarjda kullanıyordum ve bugün laptopun pilinin dolmadigini fark ettim. Laptopu bozulmuş pil ile şarjda kullanmanın bir zararı olur mu? Pil driverlarini kaldırmalı mıyım?

İş işten geçmiş gibi görünüyor. Benim bildiğim bir sorun oluşturmak aksine bataryayı çıkartıp doğrudan elektrikten oynamanız daha tehlikeli olur diye biliyorum. Bir elektrik gidip gelmesi bilgisayara zarar verebilir.

Kablo bozulmuş olabilir mi? Batarya ölü olsa bile çıkarılmamasını öneririz elektrik kesintisi arızasının önüne geçmek için. En azından laptopu kapatacak süreyi sağlıyorsa kalabilir aksi takdirde çıkarın.

İş işten geçmiş gibi görünüyor. Benim bildiğim bir sorun oluşturmak aksine bataryayı çıkartıp doğrudan elektrikten oynamanız daha tehlikeli olur diye biliyorum. Bir elektrik gidip gelmesi bilgisayara zarar verebilir.
Peki aygıt yöneticisindeki pil driverlarini devre dışı bırakmalı miyim?
Kablo bozulmuş olabilir mi? Batarya ölü olsa bile çıkarılmamasını öneririz elektrik kesintisi arızasının önüne geçmek için. En azından laptopu kapatacak süreyi sağlıyorsa kalabilir aksi takdirde çıkarın.
Fişi çektiğim an kapanıyor.

Geri
Yukarı