Brave nasıldır?

Brave geçmeni tavsiye ederim.
Brave'ye geçmek istiyorum ama tek eksiği pencere içinde pencerenin olmayışı.

Yıllardır asla vazgeçemediğim bir tarayıcı. Yazılım okuyorum bizim bölümde işin ehli olanlar dahi Brave kullanırlar. Üstte yorumlarda Safari kullanıyorum ve Google Chrome diyen bazı arkadaşlar gördüm acıdım kendilerine. Adam Brave nasıldır diyor Brave'den daha iyisi var mı diye sormuyor da işte ne deyim :D

Google Chrome kullanıyordum bende Brave'e geçtim bir süre deneyeceğim. Şuan da eklenti yüklü olmadığı için hızı hissediyorum.

Brave geçmeni tavsiye ederim.
Brave'ye geçmek istiyorum ama tek eksiği pencere içinde pencerenin olmayışı.

Pencere içinde pencere bu şekilde yapabilirsin.

1666741300390.png

Gizlilik odaklı, hızlı ama düşük kaynak tüketmiyor. Vivaldi, Yandex ve GX hariç tüm tarayıcılar için ayar, uzantı konularım var. Arama motoruna ''Brave, Chrome, Edge tavsiye edilen ayarlar Technopat'' diye aratırsanız çıkacaktır.

Eğer sisteminiz iyi değil ve düşük kaynak tüketmesini istiyorsanız öncelikle Chrome ve Edge'i tercih edin. Eğer kaynak tüketimi önemli değilse Brave gayet iyi bir tarayıcı.

@EnglandPrince Chromium tarayıcılarda varsayılan özellik. Eğer video oynatıcısı destekliyor ya da iki kere sağ tıklamaya izin veriyorsa açabilirsiniz. Videoya iki kere sağ tıklayınca yukarıdaki görseldeki seçenekler gelecektir. Çoğu video oynatıcısı, bazı şeyleri gizlemek adına bu özelliklerden mahrum bir şekilde sunulabiliyor. Genellikle korsan içerik yayınlayna sitelerdeki oynatıcılar ya da kendi içerisinde özellik barındıran Netflix vb. oynatıcıları oluyor.

Brave senkronizasyon ve istenilen dile çevirme özelliği çok zayıf olduğu için Microsoft Edge kullanıyorum. Brave bunları otomatik ve kararlı hale getirirse düşünülür.
Ancak işletim sisteminde kurulu olarak gelen varsayılan tarayıcı kendi ürünleri, çok daha kararlı çalışacağını düşündüğüm için Edge tercihi yaptığım bir diğer husus.

Bence Opera'ya da Firefox kullanın. Firefox'un nighlty tarayıcısı da güzel. Ama sürekli güncelleme geliyor doğal olarak ben sürekli güncellerim derseniz kullanın. Hız konusunda başarılı. Edge yazısını görmekten bıktım artık o dereceye geldim :) Microsoft yeni versiyon Windows'larda göze sokar gibi kurulu halde getiriyor hiç sevmiyorum böyle olayları. Bu yüzden Edge sevmiyorum. Kullanılabilecek bir tarayıcı bile olsa sırf bu davranış yüzünden sıcak bakmıyorum. Düşünsenize sıfırdan format atıyorsunuz sisteminize başlat menüsünü açtığınız zaman Edge kurulu geliyor. Siliyorsun bu sefer de kalıntı kalıyor sistem de özellikle başlat menüsün de simgesi olmayan Edge duruyor gitmiyor da çok uğraştım onunla. Brave tarayıcısını ise zamanın da burada kimse önermiyordu şimdi bakıyorum herkes Brave'ci olmuş 😃 bunu da kullandım. İlk başlarda hızlı çalışıyor fakat daha sonra yavaşlıyor nedense. Kaynak kullanımı yüksek. Eşitleme sistemi kanser eder cinsten.

Geri
Yukarı