Brave tarayıcı kullanan var mı?

Ayarlarını tam olarak kapatabilirsin. Ama gene arka planda çalışmaya devam ediyor. Tüm ayarlar kapalıyken 15-20 MB arası bellek tüketiyor. Bu arada Nightly sürümünde yeni filtreler test ediyorlar. Standart ve agresif olmak üzere iki sürümü var. Artık agresif sürümü çoğu reklamı engelliyor. Böylece Adguard kozmetik fitlreleri de çalışıyor.

Adguard iyi ama çok kaynak tüketiyor diyebilirim. Normal bir kullanıcı uzantıyı kurunca bir tane filtre etkinleştiriyor. Zaten ilk haliyle çoğu reklamı engelleyemiyor. Defender gibi yan bir ürünü olmadığından reklam engelleyici kapatın uyarısını da kaldıramıyor. Bu haliyle bile 90.000 MB bellek tüketiyor. Tüm filtreleri etkinleştirince 200.000 MB kadar çıkıyor.

Bu yüzden açık kaynak kodlu Ublock origin, Nano adblocker ve Defender ile yarışamıyorlar. Bu reklam engelleyiciler kendi filtrelerine ek olarak Adguard, Adblock, Adblock plus ve diğer bazı yararlı filtreleri sunuyorlar. Ublock origin ile Defender çalıştırmak için 3-4 yöntem yapmak gerekiyor. Bunu anlamayan kullanıcılar yaparken sorun yaşadıklarından direk Nano adblocker ve Defender ikilisini öneriyorum.

Son düzenleme:
@26318

Çok teşekkürler bilgiler için. Brave ile Vivaldi arasında hangisini ve neden önerirsiniz? (Neden olarak bir sürü madde olabilir ama sizce en önemlisi nedir?)

Opera benzerini arıyorsan Vivaldi öneririm. Solda ekstra menü sunuyor.
Brave ise bağlantıda anlattığım tüm özellikleri sunuyor.
Ayrıca Chrome, Edge ve Firefox gibi sürekli güncelleme alan bir tarayıcıdır. Opera, Vivaldi gibi tarayıcılar daha geç güncelleme alan küçük çaplı tarayıcılar. Bu yüzden fazla özellik ve iyileştirme almıyorlar.

Ben Brave Gecelik sürümünü kullanıyorum.
Nano Adblock ve Nano Defender eklentisi de var. :)
@26318 hocam bence tarayıcı uzmanı. :)
Ben Opera kullanan kullanıcıları ikna gücümle Brave kullandırtmaya başlattırdım.

Opera'yı güncellemeden önceki sürümünü tekrar kurabilirsiniz. Konuya gelecek olursak Brave güzel tarayıcı kullanılabilir. Opera GX önerenler tarayıcı kullanmamış galiba. :D.

Reis yıllardır kullanıyorum Opera GX daha çok yayıncılarım kullandığı bir tarayıcı reklam engelleme VPN her şey var tek sıkıntısı teması aşırı derecede göz yoruyor; )
Bu arada yazmayı unutmuşum Opera'da reklam engelleyicide var.

En iyisi operadır kullanmanızı öneririm sade ve birçok özellik mevcut. Yok eğer Opera'yı beğenmediyseniz Opera GX kullanabilirsiniz ama çok gözünüzü yorar.
En iyisi Opera diye bir şey yok, Opera her bilgisayarda aynı performansı vermiyor. Şöyle keskin yargılardan vazgeçin ya, elimde 5 adet bilgisayar var hepsi high-end ve bir pencere açtığım halde arkada 19 işlemci penceresi açıyor, RAM'in ve CPU'nun içinden geçiyor. Chrome hala en stabili, en iyisi demiyorum stabili diyorum arada fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı