Brick olan telefondan nasıl veri kurtarılır?

josephister

Hectopat
Arkadaşlar telefonum full brick olmuş açılmıyor yani, Samsung açılış ekranında kalıyor ve içinde benim için çok önemli fotoğraflarım var, screenshot bölümündeki fotoğraflar. Bunu formatlamadan içindeki fotoğrafları nasıl kurtarabilirim? Bu mümkün müdür? Yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonum bir çok kez brick oldu. Dosyalar hafıza kartındaysa zaten problem yok ancak telefon hafızasında ise geri geleceğini düşünmüyorum. Çünkü sıfırdan rom dosyasını tekrardan içine attığımız için telefon sıfır alınmış gibi oluyor. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Hiç açılmıyorsa büyük problem açılıyorsa her halükarda onu kurtaran birini bulursun.
PC'ye taktığında aygıt yöneticisine bir şey gelip gidiyorsa kurtarılabilir belki ama telefon kurtarılır o da bir ihtimal veriler silinir.

Hiç açılmıyorsa büyük problem açılıyorsa her halükarda onu kurtaran birini bulursun.
PC'ye taktığında aygıt yöneticisine bir şey gelip gidiyorsa kurtarılabilir belki ama telefon kurtarılır o da bir ihtimal veriler silinir.

Telefonu zaten her türlü açarsın stock rom flashlayarak. Ancak dosyalarını alamazsın diye düşünüyorum.

Arkadaşlar telefonum full brick olmuş açılmıyor yani, Samsung açılış ekranında kalıyor ve içinde benim için çok önemli fotoğraflarım var, screenshot bölümündeki fotoğraflar. Bunu formatlamadan içindeki fotoğrafları nasıl kurtarabilirim? Bu mümkün müdür? Yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler :)

Bu tarz olaylarda telefon veya tabletlerdeki verilerin kaybedildiği aslında doğru değildir. Cihazın sadece işletim sistemi hata vermiştir. Fotoğraflar, videolar, indirdiğiniz dosyalar, WhatsApp, Facebook, Instagram paylaşımlarınız, rehberiniz, SMS'leriniz dahil tüm verileriniz kurtarılabilir. Ancak bunu yapmak oldukça ayrıntılı ve riskli bir işlemdir, ciddi seviyede bilgi ve tecrübe gerektirir.

Cihazın durumuna göre Android cihazların "rootlanması", iOS cihazların ise "jailbreak" edilmesi gerekebilir ki bu durum garantiyi bozar ve sonrasında cihazda anormalliklere sebebiyet verebilir. Rootlanmış, yani tüm yönetici yetkilerinin sağlandığı bir cihazda yanlış yapılan bir işlem kolaylıkla normalde kurtarılabilecek verileri kurtarılamaz hale getirebilir.

Böyle durumlarda yapılabilecek en uygun hareket "yanlış bir işlem yapmamak ve yaptırmamaktır!" Bir veriyi kurtarılamaz hale getirmenin en kolay yolu üzerine başka bir veri yazmaktır. Örneğin telefona "yazılım atmak" ve "rom flashlamak" gibi söylemlerle ifade edilen işlemi uygulamak, bunları yaptırdıktan sonra cihazı kullanmaya başlayıp fotoğraflar videolar çekmek, yazılım güncellemeleri yapmak eski verilerinize veda etmekle eşdeğerdir.

Verileriniz değerli ise en uygun hareket bir veri kurtarma merkezine başvurmaktır. Yine de kendiniz denemek isterseniz ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı