Broadwell işlemcilerin fiyatı ne kadar olur?

mustafaguney

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirtiğim gibi ayrıca Broadwell işlemciler çıkınca Haswell Reflesh işlemcilerin fiyatında bir düşüş yaşanır mı? Ben gibi taksit taksit sistem toplayan biri için işlemci ve ekran kartı daha alınmamış H97 anakartlı sisteme Broadwell'i beklemeye değer mi?

Bence şu anki işlemci fiyatları ne kadarsa 5.nesil işlemcilerin fiyatları da yaygınlaştığında o fiyat aralığında olur. Bekleme imkanın varsa bekle çünkü 17nm teknolojisiyle üretildikleri için transistör sayısı şu anki 22nm teknoljisinde 1milyar 400 milyon iken yaklaşık 2 milyara çıkacak. Dolayısıyla performans artacak ve daha az ısınacak.

Şu anki neredeyse aynı fiyata satılan Haswell, H Refresh işlemcilere bakılırsa fiyatının düşük olacağını yada diğer işlemcilerin fiyatını düşüreceğini sanmıyorum birde sizlere danışayım dedim. Şimdilik idareten 130 Liraya Celeron G1840 almayı düşünüyorum fakat sonra çöpe gidecek o işlemci kimse 2. el Celeron alacağını yada fiyatının çeyreği kadar bile para vereceğini sanmıyorum.

Intel bu ne yapacağı belli olmaz ama tahminen Haswell-R %15-20 ucuzlar ve şu anki Haswell-R'lerin fiyatı gibi olur Broadwell'ler.

Bence şu anki işlemci fiyatları ne kadarsa 5.nesil işlemcilerin fiyatları da yaygınlaştığında o fiyat aralığında olur. Bekleme imkanın varsa bekle çünkü 17nm teknolojisiyle üretildikleri için transistör sayısı şu anki 22nm teknoljisinde 1milyar 400 milyon iken yaklaşık 2 milyara çıkacak. Dolayısıyla performans artacak ve daha az ısınacak.

Broadwell işlemciler 14 nm ile üretilmeyecek mi ?

Düşüş olmaz. Ekran kartlarında olur adeta, ama işlemcilerde pek görülmüyor İntel tarafında. Çünki Hasvvell-R çıktıktan sonra Hasvvellerin fiyatı nereydeyse aynı kaldı. En fazla 5-6 dolar düştü.

Ama GTX900ler çıktığında GTX 780, 770, 780ti ler kısa süreliğine çok ucuz fiyatlardan satıldı, sonra kaldırıldı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı