Brother 3551 toner erken bitti

Elyidos

Hectopat
Merhaba yazıcım Brother 3551 orijinal kullanayım diyerek toneti orijinal satın aldım 1400 sayfa baskı alabilirsiniz dedi 400 sayfa bile alamadım. Ekstra olarak yazıcı silik bile yazmaya başlamadan bir anda toner değiştirin diye hata verdi. Baskı kalitesi çok netken bir anda bu hatayı verip yazdırmaya müsaade etmiyor.

Muadil toner ne kullanabiliriz ya da bu sorunların bir çözümü ayarı vs var mı? Bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bahsettikleri sayfa sayısı %5 doluluk için oluyor. Daha dolu sayfalar bastıysanız erken bitmesi normal. Eğer birden bire toner değiştirin hatası verdiyse muhtemelen bir okuma hatası var. Tonerlerinizi çıkartın, çip kısımlarını temizleyin ve yeniden takın.
Not: brotherin bazı tonerleri dijital çip yerine mekanik sayaç kullanıyor. Onu resetlemek çok kolay. Bir kaç video izleyerek kolayca yapabilirsiniz.
Brother yazıcılar manipülasyona açık olduğundan bir dönem severek kullandım. Aşağıda paylaştığım video başka bir model için olsa da basitçe yazıcıyı kandırmayı gösteriyor. Bir deneyin.
Bu arada muadil toner de kullanmanızda engel yok, yeter ki uyumlu olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam çok sağ ol 🙏 zaten bir üçkağıtçılık olduğunu anlamıştım. Şüphelerim doğruymuş. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Bu arada yazıcı ayarlarından baskı kalitesini vs. düşürdüm. Bu konuda bilgi arayanların işine yarayabilir bu üçkağıtçılara da fırsat vermemiş oluruz :)

Geri
Yukarı