BtcTurk’un Hacklendiği Doğrulandı

Çalıntı bilgi almak değil ama sızdırılan bilgiler (telefon, hesap, şifre, mail) arasında bilgilerim var mı diye bakmak istiyorum.
Bakamazsınız. Zaten parayla satılıyor bilgiler. Örnek olarak 100 küsür kişinin bilgileri paylaşılmış doğruluğunun kanıtlanması için. Eğer birkaç yüz bin kişi içerisinden o yüz kişinin içerisindeyseniz öğrenebilirsiniz.

Kale örneğinin alakası ne? Burada savaşa gitmiyoruz yatırım yapıyoruz. 110 milyon kullanıcı olan bir borsaya girmek mi mantıklı 3 milyonluk borsaya girmek mi? Seçim sizin.

Hackleyenlerin gözünden bakın sadece.

*Ben tamamen yanlış anlamışım. Sizin hacker olan kişilerin neden Binance'a saldırmadığını dediğinizi sandım, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Bakamazsınız. Zaten parayla satılıyor bilgiler. Örnek olarak 100 küsür kişinin bilgileri paylaşılmış doğruluğunun kanıtlanması için. Eğer birkaç yüz bin kişi içerisinden o yüz kişinin içerisindeyseniz öğrenebilirsiniz.
Tamam velev ki satın aldım ve 100.000 kişilik database'e ulaştım. CTRL+F yaptım ve ismimi arattım. Sonuç? Bundan dolayı cezai yaptırım ile karşılaşır mıyım?

Şirketin yaptığı açıklama bomboş bir açıklamadan ibarettir. Gram aklı olan insan tutup da tweet'in altına "içimizi rahatlattınız, oh, coh moh, allah, ya şükür" gibi yorumlar yazmaz.

1621158827263.png

Tamam velev ki satın aldım ve 100.000 kişilik database'e ulaştım. CTRL+F yaptım ve ismimi arattım. Sonuç? Bundan dolayı cezai yaptırım ile karşılaşır mıyım?

Evet karşılaşırsın. O dataların senin bilgisayarında ne işi var? Datayı indirir indirmez, o veriler bilgisayarında depolanıyor mu depolanmıyor mu? İşin bitince de geri döndürülmeksizin tamamiyle verileri silmelisin. Kendi adımı aratıyorum gibi bir savunma yapamazsın, öyle bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı