BTK Akademi'den alacağım Sertfika işime yarar mı?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
BTK Akademi sitesin de HTML 5 kursuna başladım. Peki bu kursu tamamlayıp ardından alacağım sertifika ileride herhangi bir işime yarar mı? Ona göre JavaScript, CSS gibi kursları da tamamlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaramaz. Kursu sertifika için izliyorsanız izlemeyin.

Olay kendinizi geliştirip çeşitli projeler yaparak daha da kendinizi geliştirmenizden ibaret.

BTK Akademi sitesin de HTML 5 kursuna başladım. Peki bu kursu tamamlayıp ardından alacağım sertifika ileride herhangi bir işime yarar mı? Ona göre JavaScript, CSS gibi kursları da tamamlayacağım.
Eğer onaylıysa ve e-devlet uygulamasında gözükecekse güzel CV doldurma yöntemi. İşin de alacağın kurslarla ilgili ise çok işe yarar. Artık işletmeler diplomadan çok aldığın eğitim sayısına bakıyor. Ön lisans okumak iş hayatında yeterli. gerisi sertifika ile halledilir. Ben de makine öğrencisiyim ve SolidWorks ve birkaç CAD/CAM eğitimi alacağım.

Yok hocam tamamlama sertfikasını verdiklerini bile kursun yarısında öğrendim. HTML, CSS vs. öğrenmek zaten istiyordum.

Anladım hocam. Sertifika işi boş hocam.

Udemy, BTK gibi sitelerin sertifikası değil de IBM, Google, Amazon gibi şirketlerin sertifikalarını alırsanız CV'ye bile ekleyebilirsiniz :) (tabii ki çoğu paralı ve sınav şartları var)

Yaramazsa bile öğrenmesi bedava.

Bilgisayar alanına yönelmiş olsaydım CompTIA gibi dünya çapında bir sertifikam olmasını isterdim. CompTIA'in değeri şu an ne durumda bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği yazmak istediğim zamanlarda hayalimdi.

Geri
Yukarı