BTK "kurum incelemesinde" ne demek?

ÜberSonic

Hectopat
Fiber altyapı için BTK'ya şikayette bulunmuştum ve TT iki kere otomatik mesaj ile cevap verdi, ikinci kez işletme çözümüne itirazda bulunduğumda bu sefer üstte "kurum incelemesinde" yazdığını gördüm; bu ne demek acaba, yani şikayetimi BTK kendisi mi inceliyor?

Bana seneye belki olabilir demişlerdi ama o da muallak, net bir cevap vermiyor bu Türk Telekom.
Hocam benim durum biraz daha karışık.
altyapı.png

Gösterdiğim alana hizmet verilemiyor. Kablosal bir altyapı sorunu varmış. Bu sorunu da yıl sonuna kadar fiber dönüşümle çözeceklermiş. Bir çok kere konuştuğum müşteri hizmetleri bana ısrarla tek yapabileceğiniz "BEKLEMEK" diyorlar.

Haklılar ama Ekim'de okulum online eğitime başlayacak ve şuan evimde sabit internet hizmeti yok. Yıllardır hayalini kurduğum fiber gelecek diyorlar ben nasıl sakince bekleyebilirim ki?

Ekime kadar gelmezse TT Magnet almak zorunda kalacağım. O da 200 GB 130 TL.

Hocam müdürlüğe gidip eski nesil GPON isteyin adamlar tek core üzerinden sürüyle daireye hizmet vermesinler bu arada binadaki diğer aboneler için internet durumu nedir?
Hocam sorun sadece yeni abonelerde. Komşum şuan Türk Telekom'dan 16 Mbps hizmet alıyor ve kullanmamıza izin veriyor. Müdürlüğe en kısa sürede gideceğim zaten. Hat değerleri ise şu şekilde:
hat değerleri.jpg

Hocam benim durum biraz daha karışık.Eki Görüntüle 648714

Gösterdiğim alana hizmet verilemiyor. Kablosal bir altyapı sorunu varmış. Bu sorunu da yıl sonuna kadar fiber dönüşümle çözecekler miş. Bir çok kere konuştuğum müşteri hizmetleri bana ısrarla tek yapabileceğiniz "BEKLEMEK" diyorlar.

Haklılar ama Ekim'de okulum Online eğitime başlayacak ve şu an evimde sabit internet hizmeti yok. Yıllardır hayalini kurduğum fiber gelecek diyorlar ben nasıl sakince bekleyebilirim ki?

Ekim'e kadar gelmezse TT Magnet almak zorunda kalacağım. O da 200 GB 130 TL.

Sanırım İzmir'de oturuyorsunuz, anladığım kadarı ile altyapı bulunduğunuz bölgede mevcut değil o zaman fiber gelme ihtimali çok yüksek olmadı VDSL, benim durumuma göre altyapı gelme ihtimaliniz çok fazla.

Sanırım İzmir'de oturuyorsunuz, anladığım kadarı ile altyapı bulunduğunuz bölgede mevcut değil o zaman fiber gelme ihtimali çok yüksek olmadı VDSL, benim durumuma göre altyapı gelme ihtimaliniz çok fazla.
Hocam işin ilginç yanı altyapı var ama sorunlu. Ne hikmetse işaretlediğim alan sorunlu sadece. Diğer alanlarda yeni ADSL abonelik yapılabiliyor.

Hocam işin ilginç yanı altyapı var ama sorunlu. Ne hikmetse işaretlediğim alan sorunlu sadece. Diğer alanlarda yeni ADSL abonelik yapılabiliyor.
Hocam bina No'nuz 7 mi acaba?

TürkNet'te sorguladığımda 7 numaralı apartmanın hemen yanındaki apartmanlar TürkNet'in aktif altyapısını da gözüküyor ama NetSpeed'ten yaptığım altyapı sorgulamasında santrale uzaklığınız neredeyse 1 km, eğer ileride bulunduğunuz lokasyona fiber altyapı gelir ise TürkNet'ten VDSL altyapı üzerinden 100 Mbps upload/download almanız mümkün, umarım en kısa sürede VDSL bile olsa altyapınıza kavuşursunuz.

Dosya Ekleri

• c.PNG
    c.PNG
    39,8 KB · Görüntüleme: 53
  • j.PNG
    j.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Hocam bina No'nuz 7 mi acaba?

TürkNet'te sorguladığımda 7 numaralı apartmanın hemen yanındaki apartmanlar TürkNet'in aktif altyapısını da gözüküyor ama NetSpeed'ten yaptığım altyapı sorgulamasında santrale uzaklığınız neredeyse 1 km, eğer ileride bulunduğunuz lokasyona fiber altyapı gelir ise TürkNet'ten VDSL altyapı üzerinden 100 Mbps upload/download almanız mümkün, umarım en kısa sürede VDSL bile olsa altyapınıza kavuşursunuz.
No 9, evet YAPA altyapısı mevcut. Ama santrale mesafem uzak olduğu için bir işe yaramıyor.

@Abu! Değerler çok kötü görünmüyor nedir bu kablo sıkıntısı anlamadım.
Hocam değerlerde bir sorun yok zaten, yeni abone alımında sıkıntı var. Çok ilginç bir sorun gerçekten. Saha dolabı arızalı, port yok desem yandaki bina nasıl hizmet alabiliyor? Cuma günü müdürlüğe gideceğim yüksek ihtimalle.
Şu anda zaten ADSL (bulunduğunuz bölgede en azından ) altyapınız olduğundan yararlanamazsınız ama sokağınıza fiber gelirse VDSL altyapı üzerinden ben yararlanabileceğinizi düşünüyorum.
Hocam ben bu saatten sonra altyapı kimin ise ondan hizmet almayı düşünüyorum ve öneriyorum. En iyi hizmeti ve desteği o firmadan alıyorsunuz çünkü.

Geri
Yukarı