BTK Ne İşe Yarıyor?

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
BTK şikayet kısmında Türk Telekom firmasını "SABİT İNTERNET HİZMETLERİ ➔ Yanlış/Eksik Bilgilendirme " kategorisinden şikayet ettim.

Konuşmalar:

Altyapımdaki kablo sorununun defalarca müşteri hizmetleri tarafından yıl sonuna kadar fiber dönüşümle giderileceğini DAİREME KADAR FİBER ÇEKİLECEĞİNİ söylediniz. Az önce bölgeme bakan Telekom Genel Müdürlüğüne gittim. Kendileri böyle bir çalışmanın olmadığını ayrıca kablosal bir sorun da olmadığını dağıtım kutumun dolu olduğu için hizmet alamadığımı söyledi.
17 Ağustos 2020 16:10'da bana fiber dönüşümle adresimdeki kablosal altyapı sorununun giderileceği aktarıldı.

18 Ağustos 2020 14:53'da FİBERNET 35 MBPS pakete ön sipariş alındı.

23 Ağustos 2020 08:50'da yıl sonuna kadar fiber dönüşümün tamamlanacağı ve bu kabloların DAİREME KADAR çekileceği söylendi.

25 Ağustos 2020 09:39'da yıl sonuna kadar fiber dönüşümle hizmet verileceği, ve planlamanın HEM VDSL HEM FİBER olarak yapıldı söylendi.

31 Ağustos 2020'de KARABAĞLAR TÜRK TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ'nden aldığım bilgiye göre, ne fiber planlaması yapılmış ne de sene sonuna kadar diye bir süre bilgisi verilmiş. Sorunum kablo arızası bile değilmiş, dağıtım kutusu dolu olduğu için hizmet alamıyormuşum.

Daireme kadar fiber çekileceğini söylediniz ama bu konu hakkında ne bir planlama ne de bir tarih bilgisi yok. En kısa sürede DAİREME KADAR FİBER çekilerek hizmet almaya başlamak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Sayın Nuh Yiğit AKMAN, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz adres için internet talebinizi değerlendirdik.

İlgili adreste internet altyapımız bulunuyor ancak bölgedeki talep yoğunluğu nedeniyle kapasite problemi yaşıyoruz. Siz değerli müşterimizin kaliteli ve hızlı internet hizmetinden faydalanabilmesi için kapasite artırım çalışmalarımız tamamlandığında size kısa mesajla bilgi vereceğiz.

Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı kurulumunun henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır. Talep yoğunluğu olması nedeniyle talep etmeniz durumunda ve bulunduğunuz lokasyondaki mobil şebeke hizmet verilebilirlik durumuna göre Türk Telekom Mobil 4,5 G (LTE) Modem Tarifelerinden yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Türk Telekom Mobil 4,5 G (LTE) başvurunuzu;
• Türk Telekom Ofis ve Bayilerinden hat sahibi veya noterden vekaleti olan kişi tarafından,
• Türk Telekom Çağrı Merkezi’ nden hat sahibi tarafından, • Online Satış Kanalından yapabilirsiniz.

Bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler, ama sorunumu çözmeyi bırakın incelememişsiniz bile.

10 gün önce YIL SONUNA KADAR DAİREME FİBER ÇEKİLECEĞİNİ söyleyip 35 Mbps FİBERNET pakete ön sipariş aldınız. Şimdi ise kapasite arttırımı yapacağız diyorsunuz ama bunun için tarih bile veremiyorsunuz.

Öğrenciyim diyorum, Ekim'de online eğitime başlamam gerekiyor. Başka bölgelere 1 haftada fiber altyapı çekilip hazır hale getirilirken, benim basit ADSL ALTYAPI talebime bile sessiz kalınması kabul edilemez bir şey.

Sayın Nuh Yiğit AKMAN, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

8829218196 hizmet numaralı internet hattınız için 04.09.2020 tarihinde 12 ay taahhütlü Selfy Evde İnternet Kampanyası_4 kapsamında Yalın 16 Mbps'ye kadar FULL LİMİTSİZ tarifesi üzerinden abonelik başvurunuzun alındığı ve randevunuzun sisteme girişinin yapıldığı tespit edilmiştir.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Türk Telekom olarak pek çok önlem aldık, almaya devam ediyoruz. Amacımız hem sizin ve sevdiklerinizin hem de sizlere hizmet veren Türk Telekom çalışanlarının sağlığını korumak. Hep birlikte geçtiğimiz bu zor günlerde taleplerinizi en kısa sürede karşılamak istiyoruz. Maalesef yaşanan yoğunluk nedeniyle gecikmeler olabiliyor. Gecikmeden dolayı üzgünüz, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla.

Cevabınız için teşekkürler, Bana 20 gün önce DAİRENİZE KADAR FİBER ÇEKECEĞİZ diyordunuz. Şimdi ise FİBER'den bahsetmiyorsunuz bile.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sözünü hatırlatmak isterim. "Fiber hat konusunda engel çıkaranlar karşılarında bizzat şahsımı bulacaklarını bilmeliler."

En kısa sürede bana söz verdiğiniz gibi DAİREME KADAR FİBER internet altyapısından faydalanmak istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

3. kere mesaj attığım için "Kurum İncelemesinde" yazdı. BTK bakacak olaya diye düşündüm ki öyle oldu. Ama BTK'nın harika ötesi, sorunumu anlayan ve şikayetimi kesinlikle aşırı mantıklı bir şekilde çözecek şu mesajı attı:

Şikâyetiniz işletmecinize yönlendirilmiş olup, işletmeciniz tarafından verilen cevap;

"Sayın Nuh Yiğit AKMAN,

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz adres için internet talebinizi değerlendirdik. İlgili adreste internet altyapımızın bulunmadığını üzülerek sizinle paylaşmak isteriz. Siz değerli müşterimizin kaliteli ve hızlı internet hizmetinden faydalanabilmesi için altyapı talebinizi kayıt altına aldık.

Ön başvuruda bulunmanız durumunda bu konuda çalışmamız tamamlandığında size kısa mesajla bilgilendirme yapılacaktır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı kurulumunun henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır.

Altyapı bulunmaması nedeniyle Talep etmeniz durumunda ve bulunduğunuz lokasyondaki mobil şebeke hizmet verilebilirlik durumuna göre Türk Telekom Mobil 4,5 G (LTE) Modem Tarifelerinden yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Türk Telekom Mobil 4,5 G (LTE) başvurunuzu;
-Türk Telekom Ofis ve Bayilerinden hat sahibi veya noterden vekaleti olan kişi tarafından,

-Türk Telekom Çağrı Merkezi’ nden hat sahibi tarafından,

-Online Satış Kanalından yapabilirsiniz.

Bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla." şeklindedir.

Arkadaş Türk Telekom 3 mesajda da kendiyle çelişiyor, kurulum randevusu alınmış bir lokasyonda nasıl altyapı olmaz? Fiber çekilecek sözü verildi bana, her çağrıyı kayıt eden Türk Telekom kayıtlarında mevcuttur konuşmalar. Yanlış, eksik bilgilendirme yapıldı diye şikayet açıyorum. BTK'nın umrunda değil.

Madem ilgilenmeyecekler ve hiçbir işe yaramayacaklar niye BTK Şikayet kısmı var? Bu kurumun vasfı ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şimdi buraya BTK'nın ne işe yaradığını yazarım ama daha 22 yaşındayım, yeni iş buldum. Bide kış geliyor silivri baya soğuk oluyormuş o yüzden çok gereği yok. Biraz düşünün anlarsınız BTK ne işe yarıyor.

1 Milyon yazılımcı projesine kayıt olacaktım. Ama sağ olsunlar yurt dışı kayıt bölmesinde Türkiye tel nosu isiyor. Ya arkadaş yurt dışı kayıt yapıyorsam Türkiye telefon numarasını niye kullanıyım.

Edit: Aklıma bir şey takıldı burada komik bir şey mi var gülüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı