Bu ağa bağlanılamıyor hatası

yerixgtr

Femtopat
Daha fazla  
Modeme uzak olduğumdan dolayı Tenda Wireless USB kullanıyorum. Yaklaşık 5 gün önce internet hızımın bayağı bir düştüğünü fark ettim (13Mbps alırken 1-2 Mbps civarı alıyordum). Görev yöneticisinden baktığımda kb/sn yelere kadar düştüğünü gördüm. Driver Booster kullanıyordum ancak direkt aygıt yöneticisinden driverları güncelledim, zaten sadece 1'i güncel değildi.

Bu ağ bağdaştırıcısını güncelledikten sonra eski hızıma kavuştum ancak PC'yi yeniden açtığımda "bu ağa bağlanılamıyor" sorunuyla karşılaştım. Ne yapsam düzelmedi. Wireless USB'nin içinde gelen uygulamayı sildim, yeniden yükledim ve Wi-Fi'a bağlanabildim. Ancak hızıma baktığımda yine yerlerdeydi. Yine aynı driverı güncelledim (yukarıda işaretlediğim) ancak şimdi de bu ağa bağlanılamıyor sorunuyla karşılaşıyorum.

Modeme uzak olduğumdan dolayı tenda Wireless USB kullanıyorum. Yaklaşık 5 gün önce internet hızımın bayağı bir düştüğünü fark ettim (13Mbps alırken 1-2 Mbps civarı alıyordum). Görev yöneticisinden baktığımda kb/sn yelere kadar düştüğünü gördüm. Driver Booster kullanıyordum ancak direkt aygıt yöneticisinden driverları güncelledim, zaten sadece 1'i güncel değildi.

Bu ağ bağdaştırıcısını güncelledikten sonra eski hızıma kavuştum ancak PC'yi yeniden açtığımda "bu ağa bağlanılamıyor" sorunuyla karşılaştım. Ne yapsam düzelmedi. Wireless USB'nin içinde gelen uygulamayı sildim, yeniden yükledim ve Wi-Fi'a bağlanabildim. Ancak hızıma baktığımda yine yerlerdeydi. Yine aynı driverı güncelledim (yukarıda işaretlediğim) ancak şimdi de bu ağa bağlanılamıyor sorunuyla karşılaşıyorum.

kolay yol:
  1. ayarlar>ağ ve internet seçenekleri>ağ sıfırlama kısmına gelin.
  2. şimdi sıfırlaya basın. Sıfırlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
veya:
  1. Win+r tuşlarına basıp devmgmt.msc yazın ve enterleyin.
  2. Wireless driverinize sağ tık yapıp sürücüyü güncelleye basın.
  3. Bilgisayarımdaki sürücülere göz at> bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin listesinden seçmeme izin ver kısmına gelin.
  4. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz:

Ekran Alıntısı.PNG
  5. Buradan driverlerden birini seçin ve ileri tuşuna basın.
  6. Tekrar bağlanmayı deneyin.
ya da:

1. Driverleri kaldırıp yeniden kurun.

Geri
Yukarı