Bu ay elektrik faturalarınız

720TL. Sanki rig çalıştırıyoruz.

Hocam bizim üst komşuya da 700 TL gelmiş. Onlar bütün gün evde ailecek. Sürekli olarak TV, ses bombası, teknolojik cihazlar kullanıp elektrik sömürüyor. Size neden 700 gelmiş bir fikriniz var mı?
Her zaman 90 gelirdi, şimdilerde 330. bu asgari zammı kimin cebine yansıdı?

Kimseye. Asgari ücrete zammı gelmiş. Zannetmem zam falan yok ortada. Milleti kandırıyorlar. Bir de vekiller, bakanlar kürsüye çıkıp "4250 TL harbiden iyi para diyorlar" gülünç ve utanç verici gerçekten.

Hocam bizim üst komşuya da 700 TL gelmiş. Onlar bütün gün evde ailecek. Sürekli olarak TV, ses bombası, teknolojik cihazlar kullanıp elektrik sömürüyor. Size neden 700 gelmiş bir fikriniz var mı?

Hocam bilgisayar her gün günde yaklaşık 18 19 saat açık aynı zamanda televizyon da öyle, buzdolabı ve dondurucu var. Yaklaşık 1 hafta da kombi arızası yüzünden elektrikli ufo ısıtıcı kullandık, ondan dolayı olabilir.

Hocam bilgisayar her gün günde yaklaşık 18 19 saat açık aynı zamanda televizyon da öyle, buzdolabı ve dondurucu var. Yaklaşık 1 hafta da kombi arızası yüzünden elektrikli ufo ısıtıcı kullandık, ondan dolayı olabilir.

Evet. Öyle gözüküyor. Benim bilgisayarda 200 watt güç kaynağı var. Yani resmen elektriği kokluyor. Monitör desen a+ enerji tasarruflu. Ama aileme bir türlü bu bilgisayarın elektrik faturasına gözle görülür bir etki etmeyeceğini anlatamıyorum. Haksız mıyım? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Evet. Öyle gözüküyor. Benim bilgisayarda 200 watt güç kaynağı var. Yani resmen elektriği kokluyor. Monitör desen a+ enerji tasarruflu. Ama aileme bir türlü bu bilgisayarın elektrik faturasına gözle görülür bir etki etmeyeceğini anlatamıyorum. Haksız mıyım? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Bu siteyi öneririm hocam ama yine de dediğiniz gibi çok bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Ekim ayında 342₺, Kasım ayında 378₺ gelmişti. Aralık'ta 416₺, geçen ay 464₺ geldi. Uçuşa geçti resmen. Bu ay 560₺ geldi. Halimiz içler acısı.

İstanbul'da öğrenciyim, belirli günlerde sabah 10 akşam 4 e kadar işteyim. 1+1 65 m2 evde tek başıma kalıyorum. Eve her şey kapalı ben yokken, buzdolabı, modem ve kombi hariç. Gelen fatura 210 TL, saygılar. Sömürünün yeni hali galiba. 1 ay önce 91 TL gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı