Bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz hatası çözümü

dewilboyz

Kilopat
Merhabalar öncelikle. Bende ilk başta PC health checkten kontrol ettiğimde ve Insider'a bakınca bu bilgisayara Windows 11 yüklenemez hatası alıyordum ve sonra whynotwin11 diye bir deneme programı çıktı orada da (bu hataların sizde de olması çözüm için önemli bence) disk Partition type, Secure Boot (BIOS üzerinden enable haline getirmiş olmama rağmen) hataları alıyordum. Disk Partition type ın uygulamaya göre GPT olması gerektiğini görünce bunu nasıl çevirebilirim diye biraz bakındım. minitool Partition wizard ı Full olarak indirip bilgisayarıma kurdum interneti kestim ve oradan diskin üzerine sağ tıklayıp convert to GPT'ye bastım uyarıları okuduktan sonra işleme başladı çok uzun sürmüyor fakat bilgisayara restart attıktan sonra uygulama BIOS kısmından UEFI only i seçmeniz gerekiyor. Yoksa bilgisayar açılmıyor. Bunları yaptıktan sonra hem PC health check hem de Insider'dan kontrol ettiğimde Windows 11'e uyumludur yazısını gördüm. Eğer benim gibi sorun yaşayan birileri var ise bir de bu yöntemi deneyebilirler. Ben hiçbir şekilde bir veri kaybı yaşamadım onunda bilgisini vereyim sizlere. Sizin hard disk inizin GPT mi MBR mi olduğunu öğrenmek için bilgisayar>yönet>disk yönetimi>disk özellikleri>birimler>bölümleme stili kısmında yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı