Bu bilgisayar Windows 11'i çalıştırmaz hatası

Ekran görüntüsü 2021-06-24 221107.png

Sizin anakartınız da TPM modülü yok sanırsam ondan olmuyor ayrıca BIOS'unuz güncel mi?

Kurarken "kurulamaz" hatası alıyorsunuz ve TPM desteğiniz yok gösteriyor. Yani yok.

Windows 11'i kurmaya çalışmıyorum sadece kontrol ettim Windows 11'e sistemim yetiyor mu diye.
Eki Görüntüle 1081943

Sizin anakartınız da TPM modülü yok sanırsam ondan olmuyor ayrıca BIOS'unuz güncel mi?

BIOS'um güncel en son 2018 de yayınladılar zaten son güncellemeyi.
Windows 11'i kurmaya çalışmıyorum sadece kontrol ettim Windows 11'e sistemim yetiyor mu diye.

H110M-K D3|Anakart|ASUS Türkiye anakartım bu.
Kurarken "kurulamaz" hatası alıyorsunuz ve TPM desteğiniz yok gösteriyor. Yani yok.

Eki Görüntüle 1081943

Yani merak ettiğim şu Windows 11 piyasaya çıkınca benim PC'me Win 11 güncellemesi gelir mi gelmez mi?

Windows 10 21H2 güncelemesi niye geldiği şimdi belli oldu demek ki Win 11 kullanamaycak kullanıcılar içinmiş bu güncelleme en azından ben öyle tahmin ediyorum.

H110M-K D3|Anakart|ASUS Türkiye anakartım bu.

Yani merak ettiğim şu Windows 11 piyasaya çıkınca benim PC'me Win 11 güncellemesi gelir mi gelmez mi?

Orijinal olarak gelmez ise sende modlanmış ISO kurarsın.

Merhabalar Windows 11 denetleme aracını indirdim ve bu bilgisayar Windows 11'i çalıştıramaz uyarısı çıktı sistemim: i3 6100 16 GB DDR3 RAM GTX960 60GB Corsair SSD 1TB WD HDD, acaba 3 yılı doldurduğu içinmi yükseltemiyorum bu arada PC'me 2016 da Windows 10 ücretsiz dağıtılırken anakarta Windows 10'u işlemiştim bu yüzden format atarken ürün anahtarına gerek olmuyor.

Eki Görüntüle 1081827
Muhtemelen orjinal sürümü çıkınca tpm gereksimini istemeyecek.

Aynı sorunu aldığım anakar asus tuf b450 bios advanced sekmesinden amd tpm anable yaptım ve sorun düzeldi bilginize arz ederim.
Aynı hatayı aldığım sistem ; Asus b450 tuf gaming plus
Sorunun çözümü ; Biostan Advanced sekmesinden amd tpm enabled yaparak sorun çözüldü bilginize arz ederim.

Dostum büyük ihtimal ile TPM desteği var. Advanced altından PCH-FW Configuration adlı yere girip kontrol eder misin? Intel Platfrom Trust Technology adlı seçeneği Enable yaparsan TPM desteği kazanmış olursun. Ben de bu şekilde kurdum. Açarsan güncelleme gelecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı