Bu bilgisayarda windows kablosuz hizmeti çalışmıyor hatası

gurseladam

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopum var ve wifi'den ağları görmüyor yani sağ altta X işareti oluyor. Kabloyla internete bağlanabiliyorum fakat ben wifi ile bağlanmak istiyorum. Sorun şurdan sonra oldu. Bir sitede görmüştüm hizmetlerden bazı hizmetleri kapatarak performans artışı sağlamak için orda gösterilen hizmetleri kapattım ve hizmetler dışında birkaç yöntemede başvurdum fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda internete bağlanamadım. Wireless sürücüm güncel kesinlikle. Kaldırıp tekrar kurdum yine aynı sorun... Ağ bağlantılarında kablosuz ağ bağlantısı görülüyor ve bu bağlantıyı tanılaya bastığımda bir hata bulunuyor hata şu: bu bilgisayarda windows kablosuz hizmeti çalışmıyor... Lütfen yardım edin internete kablsuz nasıl bağlanabilirim? :(

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski laptoplarda genelde klavye üzerinden Wi-fi yi açıp kapatmak için tuş bulunur. Fn tuşu ile bir tuşa basılır genelde. Yada doğrudan bir tuş bulunur. Bunlara bak olmazsa klavyenin fotoğrafını çekip yükle. Ayrıca kapattığın hizmetlere bak kapattıklarını birdaha aç.

İlk önce Hizmetler'i aç. Çalıştır>services.msc Oradan resimdeki hizmeti kontrol et açık değilse sorun büyük ihtimalle ondandır. Değilse arkadaşın dediği gibi kablosuz açma kapama düğmesini kontrol et. Ayrıca Windows 10'a geç.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 5.382
Abi dediğin gibi yaptım ama bu hatayı verdi ne yapmalıyım

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    69,3 KB · Görüntüleme: 4.120
@burak48 Başlangıç türünü Otomatik olarak seç ve bilgisayarı yeniden başlat. Sistem dosyalarında sorun yoksa çalışması lazım. Bu arada Wi-Fi kartının sürücüsü yüklü mü?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı