Bu bilgisayardaki öğeler Windows 10'u desteklemiyor sorunu

dasten

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum. Fakat pazar günü sağ alt köşede rezerve edin diye simge çıktı açtığımda maalesef bu bilgisayardaki öğeler Windows 10'u desteklemiyor diye bir uyarı geldi. Bu nedendir, şimdiden teşekkürler.

2.png
Adsız (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız çok eski değilse çalışmayacağını zannetmiyorum. Ben 8 senelik bilgisayarda sorunsuzca kullanıyorum. Windows 10'a yükseltmeyi deneyin. Yükseltme sırasında bir sorun olursa zaten sizi direk otomatik olarak Windows 7'e geri götürecek. Ayrıca Windows 10'a geçiş yaptıktan sonra bir sıkıntı yaşarsanız bir ay içinde dönme şansınız var.

C:\$Windows.~BT gizli klasörüne girip setup.exe ile kurulumu başlatın. Bu klasör yoksa Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum yapın. Kurulum yaparken 2. seçenek olan yalnızca kişisel dosyaları koru seçeneği ile yani temiz kurulum seçeneği ile yükseltme yapmanızı tavsiye ederim. Kurulum aşamasında herhangi bir sorun oluşup hata verip Windows 7'e dönerse bilgisayarı USB'den başlatıp temiz kurulum yapmayı deneyin. USB ile temiz kurulum yaptığınızda sistemi Windows 7 ürün anahtarı girerek etkinleştirebilmek için 10586 stabil yapısına geçiş yapmanız lazım. 10586 yapısı Windows 10 birinci güncelleştirme yapısı ilk RTM yapısı 10240'da bu özellik mevcut değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı