Bu dönemde bilgisayar toplanır mı?

reverseI

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda 2000 TL civarında bilgisayar toplayacağım. Fakat fiyatların fazla olması beni biraz düşündürüyor. Sizce şu anda bilgisayar toplanılması mantıklı mı? Yoksa fiyatların düşmesini beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: Intel Kaby Lake Pentium G4560 3.5GHz 3MB Cache LGA 1151
Anakart: Asrock H110M-DVS R3.0 Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX
Bellek: Team Elite Plus 8GB DDR4 2133MHz Soğutuculu
Ekran Kartı: Galax GeForce GTX1050Ti EX OC 4GB 128Bit GDDR5
HDD: Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III
Kasa: Aerocool Aero300 3 Fanlı, USB 3.0, Tam Akrilik Pencereli, Mavi Ledli, Mid Tower Siyah ATX
Güç Kaynağı: Aerocool 500W VX Serisi Aktif PFC

Teknobiyotik sihirbazından 2.085 TL tutuyor. Fiyatı bence uygun, ilerde savaş falan dolar belli olmaz.

Fiyatlar fazla düşmüyor hiçbir zaman. Mesela geçenlerde güzel bir monitör aldım. Geçenlerde dediğim de bir buçuk yıl önce. Hem ucuzdu, hem de özellikleri tam istediğim gibiydi, aldığımdan beri de zevkle kullanıyorum. Yalnız o monitör ben aldıktan sonra derhal satıştan kalktı. Sonra hemen stoklara geri geldi ve fiyatı absürd bir şekilde uçtu.

Laf salatası yapma sebebim, dolar uzun vadede düşecek ama o kadar uzun vadeyi beklemek isteyeceğini sanmıyorum :ROFL: Bilgisayar toplamak güzel bir amaç. Dolayısıyla toplamak için her zaman gayet güzel bir zamandır, fiyatların yakın zamanda pek değişmeyeceği de garanti olduğu için özellikle.

Şu anda 2000 TL lik sistem toplayıp bir yıl sonra pişman olacağını hiç sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı