Bu Dönemde GTX 1060 Sistemi Satmak Mantıklı mı?

Schwerer Gustav

Kilopat
Arkadaşlar, bana bir teklif geldi arkadaş vasıtası ile. Kasaya talip var. Daha önce de satma gibi bir olaylar olmuştu konu açmıştım ancak vazgeçmiştim. Sizce şu dönemde kasayı satmak mantıklı mı? Eğer sat derseniz ne kadara satayım? Aslında içimden pek gelmiyor satmak. Evlat gibi dişten tırnaktan artırarak ekledim, buldum buluşturdum aldım vaktinde. Ama satarsam bayağı kârlı olacak benim için.

Özellikler şöyle:
  • R5 2600 (Stok soğutucu elimde duruyor)
  • CM H410R CPU Soğutucu
  • MSI Armor GTX 1060 6GB OCV1
  • 2x8 Corsair Vengeance 3000MHZ RAM
  • Gigabyte B450M S2H
  • 500 GB Sandisk Ultra 3D M2 NVME SSD
  • WD Enterprise 500 GB 7200RPM 3.5 Inch HDD
  • NZXT S340
  • Corsair VS450 Yenilenmiş Sürüm PSU

Sistemin güzel şunu sorman lazım kendine;bunu satıp daha iyi bir pc alabilir miyim diye alabilirsen veya zamanın varsa beklersen fiyatların düşmesini tabii ki mantıklı bi satış olur.

Satarsan bu zamanda ve ileriki zamanda daha iyisini bulman için ellerini cebine sokman gerek. Bana kalırsa satma. Her geçen gün her bir bilgisayar bileşeni zamlanıyor. 3 ay önce aldığım 3509TL'lik APU sistem bugün 4300TL tutuyor.

Arkadaşlar, bana bir teklif geldi arkadaş vasıtası ile. Kasaya talip var. Daha önce de satma gibi bir olaylar olmuştu konu açmıştım ancak vazgeçmiştim. Sizce şu dönemde kasayı satmak mantıklı mı? Eğer sat derseniz ne kadara satayım? Aslında içimden pek gelmiyor satmak. Evlat gibi dişten tırnaktan artırarak ekledim, buldum buluşturdum aldım vaktinde. Ama satarsam bayağı kârlı olacak benim için.

Özellikler şöyle:
  • CM H410R CPU Soğutucu
  • MSI Armor GTX 1060 6 GB OCV1
  • 2x8 Corsair Vengeance 3000MHz RAM
  • Gigabyte B450M S2H
  • 500 GB SanDisk Ultra 3D M.2 NVMe SSD
  • NZXT S340

GTX950 ekran kartlı, 5.nesil i5 işlemcili sistemi arkadaşım 3800'e sattı. Soğutucu, RAM ve SSD bakımından sisteminiz onunkinden kat kat daha iyi. Ona göre bence fiyat düşünün.

Hocam bence satmayın. Satsanız o sistem ayarında performans verecek sistem toplamanız çok zor olur sıfır olarak. Kişi ne kadar teklif ediyor?

Eğer satacağınız fiyata daha iyisi toplanıyorsa veya hazır hali varsa onu bulup sonra satabilirsiniz. Yoksa boşa satarsınız pişman olursunuz.

Özellikler şöyle:
  • CM H410R CPU Soğutucu
  • MSI Armor GTX 1060 6GB OCV1
  • 2x8 Corsair Vengeance 3000MHZ RAM
  • Gigabyte B450M S2H
  • 500 GB Sandisk Ultra 3D M2 NVME SSD
  • NZXT S340
Kaç TL teklif yaptılar hocam? Bu dönemde satıp elinizdekinden daha iyi bir PC bulmanız pek mümkün değil gibi.

Geri
Yukarı