Bu dönemde RX470 alınır mı?

WattMan tarzı AMD de çok görülen hatalarında karta verilmiş olan fazla voltajın stabiliteyi bozduğunu düşünüyorum. Bunun için yine bir örnek vermem gerekirse RX 580 8 GB stock değerlerde 1150mV a 1366MHz olduğunu söylemiştim ve kartın stock Power limit değerinde oyunlarda 155W a kitlendiğinde Core clock değeri sürekli dalgalanıyordu çünkü voltajı çok yüksek olduğundan kart gereksiz yere daha çok güç istiodu ama Power limit izin vermediğinden ben WattMan da yiyordum gri, yeşil, mavi ekranda. Sonrasında manuel stabil bir ayar yaptığımda bir daha böyle sorunlar yaşamadım. Artıdan slikon çok kötü gelmez ise yine stabil bir ayar ile Core clock değerini yükseltip ek performans alabilirsin. Ekran kartına yapılan OC'lar oyun performansını ciddi etkiliyor.

Eğer sıkıntılı ekran kartıysa GTX 1650 ve i3 10100F alacağım galiba.

Dediğim gibi biraz ayar yapman gerekiyor belki 1 haftanı vermen gerekebilir deneme yanılmalar ve testler ile stabil bir ayar yapmak. Ama en sonunda GTX 1650'den daha performanslı bir kartın olabilir zaten stock halde denk gibiler.

Oynadığınız oyunlara göre değişir. Güncellik açısından alınmaz fakat güncelliğe bakmıyor, sadece gücüne bakıyor ve oynayacağınız oyunlara yetiyorsa alabilirsiniz.

Dediğim gibi biraz ayar yapman gerekiyor belki 1 haftanı vermen gerekebilir deneme yanılmalar ve testler ile stabil bir ayar yapmak. Ama en sonunda GTX 1650'den daha performanslı bir kartın olabilir zaten stock halde denk gibiler.

O kadar derin bilgilerim yok maalesef :D kendimi bildiğim için karta sıkıntı çıkartabilir ve elimdeki karttan da olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı