Çözüm "Bu dosyanın bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirildiği bir uygulama yok" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aksiyonel

Decipat
Yer
İstanbul
hatanebekliyon-png.png

It Takes Two açarken resimdeki gibi bir sorunla karşılaştım. Öncelikle virüs taraması yaptım, sonuç çıkmadı. İnternetten biraz araştırdığımda birkaç çözüm önerisi var. Onlar da aşağıdaki gibidir. Fakat ben bunları denediğimde çözüme ulaşamadım. Belki sizde işe yarayabilir.

1. Çözüm Önerisi

İlk olarak Sistem Geri Yükleme yapmanızı tavsiye ederim. Rehber için;

2. Çözüm Önerisi

Win+R
tuşuna basarak Çalıştır penceresini aç ardından " Regedit " komutunu gir. ( kayıt defterine ulaşacaksın )
HKEY_CLASSES_ROOT > Directory > Shell klasörünü Aç ve " CMD ve find " klasörlerini sil.

3. Çözüm Önerisi

Win+R
tuşuna basarak Çalıştır penceresini aç ardından " CMD " komutunu gir.
Gelen siyah ekranda ( Komut İstemi Ekranı ) şu komutu " SFC /SCANNOW " gir.
İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Benim çözüme ulaştığım yöntem daha basit şekildeydi. Önce Steam üzerinden oyun dosyalarını doğruladım. Sonrasında C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ItTakesTwo\Nuts\Binaries\Win64 klasör yoluna ilerleyip "ItTakesTwo.exe" uygulamasının orada olup olmadığını kontrol ettim. Sonrasında EA Games üzerinden It Takes Two başlattım. Oyun açıldı. Kapatıp Steam üzerinden oyna deyip oyuna eriştim. Umarım siz de bu yöntemlerden birisiyle çözüme ulaşırsınız.

Geri
Yukarı