Bu Konuda Technopat Sosyal'in Özelliklerini Deneyebilirsiniz

Doğru argümanlar ile savunduğunuz vakit hiçbir şey diyemezler derlerse de beni etiketleyin. Zaten PS4'ü içerisinde bulunan başyapıt özel oyunları için övüyoruz Online oyunlarda vs. elbette Series S daha mantıklı.

Online oyunlar kadar gereksiz bir şey yok arkadaşlarla oynamak dışında çöp oyunlar insanlar ne anlıyor bilmiyorum.

Online oyunlar kadar gereksiz bir şey yok arkadaşlarla oynamak dışında çöp oyunlar insanlar ne anlıyor bilmiyorum.
Aynı düşüncedeyim yine de belirttim işte konsoldan Online oynamak isteyenler çıkabiliyor. Türkiye geneli zaten Online oyunu PC'den oynar gamepad ile adam vurmayı beceremez. Benim gözümde konsol=yattığın yerden rahatça TV'den hikâyeli oyunu oynama aracıdır. Piyasadaki kaliteli hikâyeli oyunların büyük çoğunluğu da PS özel oyunlarıdır bunu anlatmama gerek bile yok.

Aynı düşüncedeyim yine de belirttim işte konsoldan Online oynamak isteyenler çıkabiliyor. Türkiye geneli zaten Online oyunu PC'den oynar gamepad ile adam vurmayı beceremez. Benim gözümde konsol = yattığın yerden rahatça TV'den hikâyeli oyunu oynama aracıdır. Piyasadaki kaliteli hikâyeli oyunların büyük çoğunluğu da PS özel oyunlarıdır bunu anlatmama gerek bile yok.

Hocam biz bu konuyu biraz daha uzatırsak PS fanboyu olacağız herhalde 😃

Bu yorumu yazarken Technopat'ın "yorum yazma özelliğini" ve "alıntıla" özelliğini deniyorum, not olarak belirteyim :D

Kusura bakmayın ama size ne insanların ne oynadığından? Konsolda ister online oyun oynar, ister hikâyeli oyun oynar. İnsanların kendi zamanında oynadığı oyuna "çöp" veya "gereksiz" niye diyorsunuz?

Ben de o zaman şöyle diyeyim. Sizin o övdüğünüz hikâyeli oyunlar da insanı resmen ahmak yerine koyan, ne yapılacağını harfi harfine söyleyen, A'dan B'ye gitmeli ve araya sinematik sahneler katılmış "çöp" oyunlar sadece. Oyun oynamıyorsunuz, rehber takip ediyorsunuz resmen. Tek yaptığınız çoğunlukla ne yapacağınızın sırasını belirlemek.

Her bir görev yerinin işareti var çoğu oyunda. Siz de oraya binlerce insanın yaptığı gibi dümdüz gidiyorsunuz genelde. Hatta bazı oyunlarda sözde "açık dünya" ekleniyor ve sadece oyunun süresini uzatma amaçlı ögeler oluyor. Arada bir oyalanmak için ve belki +5 zırh veren bir eşya için yan görev falan yapıyorsunuz.

Hele çoğu oyunun özellikle God of War'ın yan görevlerini tamamen aynı ruh görünümlü NPC'ler veriyor ana yerde. Ana görevlere giderken de sürekli benzer yaratıkları kesmekten, aynı bossların farklı renkli hallerini kesmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Spider-Man oyununda da yan görevler felaket. Ve onları yapmadan yetenek puanı kazanılmıyor, gelişemiyorsunuz. Sürekli aynı ve saçma sapan yan görevleri yapıp duruyorsunuz gelişmek için. Ne kadar "çöp" ve "gereksiz" oyunlar değil mi?

Kısacası, yıllardır online veya co-op oyun oynarım arkadaşlarımla. Hikâyeli oyunlar da bolca oynadım. Sadece PVP olarak oynanan şeyleri de oynadım Chivalry 2, Rainbow Six Siege, BF 1 gibi. Çoğu da kaliteli ve çok iyi puan almış oyunlar.

Benim bu üstteki oyunları bu kadar kötülemem ne kadar saçmaysa sizin söylediğiniz de o kadar saçma.

Siz sevmiyor olabilirsiniz, buna saygı duyarım ama "gereksiz" veya "çöp" derseniz bu tartışma konusu oluyor işte. Ve seven insanın sinirini bozuyor.

Özellikle de "çöp" derseniz. Şu kelimeyi kim yaydı bilmiyorum ama Türkçede o kadar kelime varken şu niye ısrarla kullanılıyor onu anlamıyorum.

Son düzenleme:
Bu yorumu yazarken Technopat'ın "yorum yazma özelliğini" ve "alıntıla" özelliğini deniyorum, not olarak belirteyim :D

Kusura bakmayın ama size ne insanların ne oynadığından? Konsolda ister Online oyun oynar, ister hikâyeli oyun oynar. İnsanların kendi zamanında oynadığı oyuna "çöp" veya "gereksiz" niye diyorsunuz?

Ben de o zaman şöyle diyeyim. Sizin o övdüğünüz hikâyeli oyunlar da insanı resmen ahmak yerine koyan, ne yapılacağını harfi harfine söyleyen, A'dan B'ye gitmeli ve araya sinematik sahneler katılmış "çöp" oyunlar sadece. Oyun oynamıyorsunuz, rehber takip ediyorsunuz resmen. Tek yaptığınız çoğunlukla ne yapacağınızın sırasını belirlemek.

Her bir görev yerinin işareti var çoğu oyunda. Siz de oraya binlerce insanın yaptığı gibi dümdüz gidiyorsunuz genelde. Hatta bazı oyunlarda sözde "açık dünya" ekleniyor ve sadece oyunun süresini uzatma amaçlı ögeler oluyor. Arada bir oyalanmak için ve belki +5 zırh veren bir eşya için yan görev falan yapıyorsunuz.

Hele çoğu oyunun özellikle God of War'ın yan görevlerini tamamen aynı ruh görünümlü NPC'ler veriyor ana yerde. Ana görevlere giderken de sürekli benzer yaratıkları kesmekten, aynı bossların farklı renkli hallerini kesmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Spider-Man oyununda da yan görevler felaket. Ve onları yapmadan yetenek puanı kazanılmıyor, gelişemiyorsunuz. Sürekli aynı ve saçma sapan yan görevleri yapıp duruyorsunuz gelişmek için. Ne kadar "çöp" ve "gereksiz" oyunlar değil mi?

Kısacası, yıllardır Online veya Co-op oyun oynarım arkadaşlarımla. Hikâyeli oyunlar da bolca oynadım. Sadece PvP olarak oynanan şeyleri de oynadım Chivalry 2, Rainbow Six: Siege, BF 1 gibi. Çoğu da kaliteli ve çok iyi puan almış oyunlar.

Benim bu üstteki oyunları bu kadar kötülemem ne kadar saçmaysa sizin söylediğiniz de o kadar saçma.

Siz sevmiyor olabilirsiniz, buna saygı duyarım ama "gereksiz" veya "çöp" derseniz bu tartışma konusu oluyor işte. Ve seven insanın sinirini bozuyor.

Özellikle de "çöp" derseniz. Şu kelimeyi kim yaydı bilmiyorum ama Türkçede o kadar kelime varken şu niye ısrarla kullanılıyor onu anlamıyorum.

Hocam biz orada işin şakasındaydık siz niye bu kadar sinirlenip bu kadar uzun yazı yazdınız anlamadım 🙂

@Niko BelIic
Ne dersin? Yine de alınır mı 11.00?
Screenshot_20240512_211044_YouTube.jpg

Geri
Yukarı