Bu logoyu nasıl gerçekçi yapabilirim?

EZMAN01

Hectopat
Yer
Evim
Daha fazla  
Bu logoyu daha gerçekçi nasıl yapabilirim? Böyle çok basit duruyor.

loggoo1.png

Hocam, Profosyonel falan değilim ama gölgelendirme ekleyebilirsiniz. Işık vurması falan da iyi olur. Bir de sanki deliklerden girerken ve çıkarkenki kalınlık biraz değişik.

Aklıma gelen bir kaç öneride bulunayım ama grafiker vs değilim. Tamamen alakasız biri olarak aklıma gelenleri söyleyeceğim.

-İlk önce biraz ışıklandırma ve gölgelendirme ile başlayabilirsin.
-Şimşeğin yeşil bir plakanın içinden geçiyor ve plakanın belirli bir kalınlığı olduğunu görüyoruz geçiş kısımlarında. Ama kenarlarda bu kalınlığı belirtmemişsin.
-Eğer kasıtlı yaptıysan bir sıkıntı yok ama şimşeğin düzlemleri kıvrık duruyor. Demek istediğimi şu resime bakarak anlayabilirsin. Düzlemlerin takibini iyi yap. Eğer kasti bir şey ise o zaman sıkıntı yok.
-Sürekli şimşek diye bahsettim, ne olduğunu bilmiyorum ama eğer şimşekse, ona özel bir aydınlatma yapman gerekiyor.
-Son olarak, eğer şimşek yeşil plakanın "içinden geçme" yerine "delip geçiyorsa", plaka üzerindeki deliklerin etrafına biraz yanık izleri, ve keskin delikler yerine daha parçalı delikler koyarsan bence daha iyi olabilir.

Tekrardan söylüyorum, herhangi bir profesyonel veya amatör bir çalışma yapmadım. Sadece fikirlerimi söylüyorum.

Kenarlar düzgün değil ve orantısız şekiller. Ayrıca biraz gölge, renk farklılıkları daha gerçekçi bir görünüm kazandırır.
loggoo1.png

Biraz boşluk zamanım vardı bana da etüd oldu. Bayağı emek var aslında, uğraştım bayağı, artık beğenmişsin beğenmemişsin sana kalmış ben Technopat kardeşliği görevini yerine getirdim 😅

ilk şöyle modelledim daha sonra da işte model üstünden çizdim

Dosya Ekleri

• ss.jpg
    ss.jpg
    173,9 KB · Görüntüleme: 50
  • son.jpg
    son.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı